Jako rodzic zapewne znasz to uczucie, kiedy Twój maluch jest nakarmiony, przewinięty, wybawiony i wszystko inne co mógłby chcieć jest zapewnione, to jednak nadal coś sprawia, że jest niespokojny i nie może zasnąć. Dajesz mu zwykły smoczek, jednak on wcale nie pomaga, może to czas, aby wypróbować dynamiczne smoczki Lovi? Może ci się wydawać, że to kolejny zwyczajny smoczek, jednak powinnaś dać mu szansę.

Jak wybrać odpowiedni smoczek dla dziecka?

Na pierwszy rzut oka smoczki Lovi wyglądają bardzo zwyczajnie, jednak już po chwili można zauważyć, że znacząco się różnią od klasycznych smoczków stosowanych od lat. Gumowa część smoczka jest wykonana z silikonu, który rozciąga się i kurczy zgodnie z indywidualnym rytmem ssania dziecka. Plastikowa (oczywiście bezpieczna) tarcza wyposażona jest w otworki, które zapobiegają podrażnieniom delikatnej skóry, a sam kształt silikonowej główki został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej odwzorować brodawkę sutkową, a sam maluch mógł się poczuć bezpiecznie.

Budowa zarówno główki, jak i tarczki w dynamicznych uspokajających smoczkach Lovi jest skonstruowana tak, aby dziecko mogło swobodnie oddychać i połykać ślinę – nie ma żadnych elementów, które mogą mu to utrudnić lub co gorsza, uniemożliwić. Dodatkowo zaburzają one naturalnego rozwoju zgryzu oraz aparatu mowy i nie mają wpływu na odruch ssania maleństwa. Oznacza to o wiele szybsze uspokajanie się dziecka przy pomocy smoczka Lovi bez ewentualnych konsekwencji, jakie niesie za sobą stosowanie tradycyjnych smoczków, np. podrażnienia skóry, utrudnione połykanie śliny.

Higiena smoczków dziecięcych

Lovi smoczki dostępne są w 3 wariantach wiekowych, są to 0-3, 3-6 oraz 6-18. Pozwala to na dopasowaniu silikonowej główki (jej rozmiaru) do rozwijającej się buzi dziecka. Warto wspomnieć również o higienie smoczków, którą czasami naprawdę trudno utrzymać. Smoczki sprzedawane są w zestawach po 2 – oczywiście z należytą higieną, do tego wyposażone są w osłonki (po jednej na każdy smoczek). Zdecydowanie ułatwia to wyjścia z dzieckiem, kiedy rodzice nie mają możliwości umycia akcesorium dla dziecka.

Akcesoria dla dzieci są nie tylko wykonane z bezpiecznych materiałów pozbawionych szkodliwych substancji jak np. bisfenol A. Smoczki Lovi to także wygoda używania przez rodziców – kółeczko smoczka ułatwia chwytanie, smoczek może być bez problemu dezynfekowane w sterylizatorze parowym lub wrzątku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here