Czym jest restrukturyzacja firmy?

0
768

Na czym tak naprawdę polega restrukturyzacja firmy? Ciężkie sformułowanie, które może być jednym ratunkiem dla wielu przedsiębiorców, którzy chcą się chronić przed ogłoszeniem upadłości. Aby móc podjąć się takich działań, jak restrukturyzacja, potrzebna będzie pomoc m.in. prawna, którą można znaleźć na stronie https://www.wojcikdoradztwo.pl/.

Problemy finansowe

W obecnych czasach wiele firm musi radzić sobie z problemami finansowymi. Po części wpływ na to miała sytuacja na świecie powiązana z obecnością koronawirusa. Nie tylko wirus miał wpływ na to, że wiele przedsiębiorstw musi/musiało radzić sobie z kłopotami finansowymi. W takich przypadkach pomocą mogła okazać się restrukturyzacja firmy lub całkowite ogłoszenie upadłości. Lepszym wyjściem byłoby opracowywanie planów restrukturyzacji. Aczkolwiek nie zawsze takie wyjście można było zastosować.

Restrukturyzacja z definicji

Postępowanie restrukturyzacyjne wobec przedsiębiorców regulowane jest przez prawo, a dokładnie poprzez ustawę z dnia 15 maja 2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne. Na czym polega tego typu działanie? Na wprowadzeniu zmian w aktywach oraz pasywach, a co za tym idzie – na całkowitej lub częściowej reorganizacji przedsiębiorstwa. Restrukturyzacja ma stać się ratunkiem przed ogłoszeniem upadłości. Na tego typu działania mogą zdecydować się firmy, którym grozi niewypłacalność lub są już na etapie niewypłacalności. Szacuje się, że tego typu działania trwają ok. ośmiu miesięcy, chociaż nie jest to żelazna reguła.

Co daje restrukturyzacja?

Co właściwie daje tego typu działanie, oprócz ratunku przed całkowitą upadłością? Szacuje się, że dzięki temu firma, jak również ich całościowa oferta staje się bardziej konkurencyjna. Przedsiębiorstwo rośnie, rozwija się, stając się poważniejszym graczem na rynku usługowym. Zdecydowana większość klientów jest bardziej zainteresowana produktami i usługami. Przy czym, jeżeli proces ma przynieść spodziewany efekt, zawsze musi być przeprowadzony przy pomocy odpowiednich specjalistów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here