Trzy powody, dla których warto postawić na międzynarodowych kurierów

0
656

Choć warto wspierać lokalne firmy, to w przypadku przesyłek lepszym rozwiązaniem mogą okazać się międzynarodowe przedsiębiorstwa. Kurierzy o globalnym zasięgu często działają znacznie sprawniej, co w dużej mierze jest zasługą większych nakładów finansowych. To jednak dopiero początek długiej listy ich zalet. Sprawdź, dlaczego warto postawić na międzynarodowe firmy kurierskie.

Szeroki wachlarz usług

Międzynarodowe firmy kurierskie to duże przedsiębiorstwa, które nie skupiają się jedynie na jednej kategorii usług. Dla przykładu, przesyłki paletowe Raben to zaledwie niewielki wycinek działalności holenderskiego przedsiębiorstwa z blisko stuletnią historią. A i tak w porównaniu np. z niemieckim DHL-em zakres usług firmy Raben jest dość niewielki, ponieważ nie obejmuje przesyłki dokumentów, listów i zwykłych paczek.

Największe firmy w branży kurierskiej nie tylko mogą pochwalić się bogatą ofertą, ale często także znacznie atrakcyjniejszymi cenami. Nawet w przypadku przesyłek zagranicznych zlecenie jest realizowane przez jednego przewoźnika i nie ma potrzeby opłacenia pośredników. Natomiast wielu lokalnych przedsiębiorców często działa tylko na niewielkim obszarze czy też nie ma własnego magazynu.

Szereg nowoczesnych udogodnień

Duże przedsiębiorstwa mają wystarczające fundusze na to, żeby swoim klientom móc zaoferować szeroki wybór dodatkowych usług. To właśnie międzynarodowe firmy kurierskie jako pierwsze udostępniały bezpłatny monitoring przesyłek. Na platformie logistycznej FastPost szczególną popularnością cieszy się opcja zamówienia kuriera pod wskazany adres, dzięki czemu paczkę można nadać bez wychodzenia z domu.

Jednym z najbardziej przełomowych momentów w branży kurierskiej było udostępnienie punktów nadania i odbioru w pobliżu klienta. Jeszcze kilka lat temu odebranie przesyłki w przypadku nieobecności podczas wizyty kuriera wiązało się często z wyprawą do centrum logistycznego na drugim końcu miasta. Obecnie punkty znanych kurierów znajdują się nawet w sklepach spożywczych i to nie tylko w dużych miejscowościach.

Szybkie rozwiązywanie problemów 

Wiele osób woli skorzystać z usług międzynarodowych firm kurierskich również ze względu na profesjonalną obsługę klienta. Znacznie łatwiej dochodzić swoich praw, gdy przedsiębiorstwo ma wypracowane mechanizmy np. w przypadku zgubienia paczki. Ponadto dla dużej firmy wypłata odszkodowania pojedynczemu klientowi jest znikomym obciążeniem finansowym, podczas gdy dla lokalnego przewoźnika może to być nawet kwestia dniówki.

Globalne przedsiębiorstwa mają również specjalistów do księgowości, transakcji bankowych i wielu innych kwestii, na których pracownicy małej firmy mogą zwyczajnie się nie znać. Sporym wyzwaniem dla mniejszych firm kurierskich mogą być również ewentualne awarie pojazdów i nagłe zachorowania pracowników. DHL, UPS i inni znani przewoźnicy często w kilka chwil są w stanie znaleźć zastępstwo czy też podstawić inny samochód.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here