W jaki strój ubrać swoje dziecko na święta?
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, rodzinny czas, podczas którego każdy chce wyglądać najlepiej jak może. Zazwyczaj Wigilia Bożego Narodzenia jest najbardziej wyczekiwanym momentem świąt i to właśnie na nią strój wybieramy najbardziej uważnie.

Mężczyźni zwykle zakładają garnitury, kobiety stroją się w sukienki i wytworną biżuterię. Nawet jeśli jest to tylko skromna kolacja w najbliższym gronie, to strojem staramy się podkreślić jak wyjątkowa jest to okazja.

Uroczysta kolacja, czerwony barszcz, czekanie na pierwszą gwiazdkę, otwieranie prezentów- święta Bożego Narodzenia to dla dzieci szczególnie magiczny i pełen emocji czas. W jaki sposób ubrać dziecko, by święta były udane?

Zazwyczaj w przypadku chłopców jest dość prosta decyzja- elegancka koszula, z marynarką lub bez. Bardziej eleganccy mogą pokusić się o świąteczną muszkę lub krawat. Fajną opcją są również kolorowe świąteczne swetry z różnymi wesołymi wzorami- bałwanami, Mikołajem, reniferami i tak dalej. Można nawet dostać swetry, które świecą czy grają świąteczne piosenki.

Trudniejszy wybór stroju jest dla dziewczynek. Ponieważ mimo elegancji i formalnej uroczystości strój dla dziecka zawsze powinien być praktyczny i wygony, idealna sukienka na święta dla dziewczynki nie jest łatwa do znalezienia.
Zacznijmy od kolorów. Możemy postawić na klasykę, która sprawdzi się na każdą okazję i z zawsze jest uosobieniem elegancji- czerń i biel.

Dziewczynki w białych bluzkach zawsze wyglądają szykownie i stosownie do okazji.
Możemy jednak pokusić się o typowo świąteczną kolorystykę- czerwień (również bordo) i zieleń, ale też złoto i srebro, również granat.

święta

Bardzo popularne są kratki i wszelkie świąteczne wzory. Inspiracje możemy czerpać ze wszelkich świątecznych dekoracji. Święta to taki czas kiedy możemy pozwolić sobie i dziecku na odrobinę więcej szaleństwa i pokusić się o rzeczy, których na co dzień byśmy nie założyli. Więc jeśli twoja córka chce wyglądać jak bombka- nie ma sprawy, w święta wszystko jest dozwolone :), a żadna ilość brokatu i zdobień niezbyt duża.
Oczywiście strój musi być też dostosowany do wieku dziecka i przede wszystkim być praktyczny.

Nie można ubrać dziewczynki w piękną suknie, w której nie będzie w stanie się poruszać.
Pamiętajmy o tym, że Wigilia to czas, kiedy jedzenia jest dużo, a jedzenie potrafi być łatwo plamiące. Szczególnie tradycyjny barszcz z uszkami. Jeśli więc zdecydujesz się na piękną jasną sukienkę dla swojego dziecka, pamiętaj również o tym, by korzystało z serwetki podczas jedzenia, inaczej strój może zostać zniszczony na zawsze.
W ramach dodatków do stroju mile widziane są wszelkiego rodzaju kokardy- we włosach, na butach, biżuterii.

Sukienka na święta dla dziewczynki powinna też być raczej wygodna i nie krępować ruchów dziecka, ponieważ emocje związane z rodzinną uroczystością i oczywiście- prezentami powodują, że dzieci szaleją w ten wieczór. Biegają, tańczą, bawią się.
Dlatego należy zwrócić uwagę na materiał stroju- czy jest oddychający i dobrej jakości, bo po kilkunastu minutach w tanim nieoddychającym ubraniu- dziecko będzie przepocone i zmęczone.

Jeśli chcemy podążać za trendami, i wybrać sukienkę w zgodzie z najnowszą modą, warto przed zakupami przejrzeć różnego rodzaju magazyny modowe oraz obejrzeć kilka pokazów znanych projektantów. Moda dorosła ma ogromny wpływ na dziecięcą.
Są również portale i pokazy całkowicie poświęcone modzie maluchów.
Jednak nie zawsze należy ślepo podążać za trendami, szczególnie, że prawdopodobnie naszemu dziecku jest całkowicie obojętne, czy będzie miało strój z najnowszego sezonu, czy może z poprzedniego.

sukienka na święta

Czasami powinniśmy pozwolić dziecku samemu na decyzję w co chce się ubrać w tak ważny dzień jak Wigilia Bożego Narodzenia. Oczywiście istnieje pewne ryzyko, że jeśli pozwolimy na całkowitą swobodę, nasza córka pokaże się na kolacji w stroju kąpielowym, jednak musimy pamiętać, że ich zdanie jest szalenie ważne w takim momencie.

Dziecko nie jest jak modne akcesorium czy małpka, którą możemy dowolnie ubierać. Już w bardzo wczesnym wieku, za sprawą rzeczy którymi jesteśmy otoczeni wyrabia się nam estetyka. Oczywiście, z czasem ona się zmienia i ewoluuje, i nie zawsze pokrywa z gustem mamy, jednak warto posłuchać co ma do powiedzenia na temat mody nasz maluch.
Dziecko ma swoją opinie i gust, i czasami warto odpuścić i pozwolić na strój księżniczki Elsy na Wigilii Bożego Narodzenia, w zamian za szczęście naszej pociechy. Bo w końcu, czyż nie o to chodzi w świętach?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here