Snorkeling to propozycja dla wszystkich. Nurkując tuż pod powierzchnią wody, mogą poznać podwodny świat również dzieci oraz osoby niedoświadczone. Jak przygotować się do snorkelingu?

Jak wybrać maskę do snorkelingu?

Maska do snorkelingu wyposażona jest również w fajkę, która umożliwia oddychanie pod wodą.

Wybierając maskę do snorkelingu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by była idealnie dopasowana do twarzy. Zbyt duża maska będzie wpuszczała wodę, co uniemożliwi nurkowanie. Warto również zwrócić uwagę na pole widzenia maski. Im jest ono większe, tym wyraźniej widać podwodny świat.

Maska do snorkelingu może mieć okular wykonany z plastiku lub szkła hartowanego. Warto również skoncentrować się na maskach pełnotwarzowych, które mają najszerszy kąt widzenia.

Jak wybrać fajkę do nurkowania?

Maska do snorkelingu wyposażona jest w fajkę, która jest wbudowana. Warto o tym pamiętać i nie koncentrować się wyłącznie na szkłach i polu widzenia maski.

Fajka do nurkowania jest bardzo prostym urządzeniem. Ważny jest ustnik, który wykonany jest z sylikonu. Po kilku próbach ustnik dopasowuje się do kształtu twarzy i oddychanie jest stosunkowo proste.

Wybierając fajkę należy zwrócić uwagę na zawór, który umożliwia usuniecie wody, która dostanie się do rurki. Jest to duże ułatwienie, chociaż nurkowie starej daty uważają, że nie jest ono konieczne.

Początkujący nurkowie często są przekonani, że dłuższa fajka daje większe możliwości w zanurzeniu się pod wodę. Warto pamiętać, że snorkeling polega na nurkowaniu tuż pod powierzchnią wody, a zbyt długa rurka utrudnia, a nie ułatwia oddychanie.

Fajka powinna mieć 30 – 35 cm długości. Średnica powinna być około 2,5 cm.

Jak wybrać płetwy?

Płetwy, w przeciwieństwie do maski do snorkelingu, nie są obowiązkowym wyposażeniem. Warto jednak się w nie zaopatrzyć, gdyż ułatwiają one poruszanie się w wodzie.

Płetwy kaloszowe zakłada się bezpośrednio na stopę. Polecane są one dla początkujących nurków, gdyż idealnie przylegają do stopy. Płetwy paskowe zakłada się na buty do wody i trzeba wykazać się już pewnymi umiejętnościami, by dobrze nimi manewrować.

Warto również pamiętać, że płetwy, które są krótsze są łatwiejsze w obsłudze. Długie płetwy wymagają nie tylko umiejętności, ale również lepszej kondycji.

Maski do snorkelingu dostępne są w ofercie divezone.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here