Ozdobne kamienie do ogrodu są coraz chętniej wykorzystywane zarówno przez deweloperów budynków wielorodzinnych, jak i przez prywatne osoby, którym zależy na unikatowym wyglądzie zieleni wokół domu. Wśród wielu różnych zalet, uwagę do kamieni ozdobnych przyciąga przede wszystkim ich niesamowity kolor. Zobaczmy, na jakie typy kamieni możemy trafić.

Białe

Jedne z najbardziej eleganckich i zarazem uniwersalnych kamieni ogrodowych są te, które mają białą barwę. Wydają się bardzo czyste, nieskazitelne i zachwycają swoim świetlistym kolorem. Doskonale prezentują się praktycznie we wszystkich zestawieniach: z różnymi kamieniami w innych odcieniach, ale też z roślinami.

Wśród białych kamieni ozdobnych warto wymienić między innymi Białą Damę, która oprócz powyższych zalet cechuje się różnorodną wielkością ziarna. Dzięki temu każdy z pewnością łatwo dobierze kamienie ozdobne, które najbardziej mu odpowiadają.

Szare

To zwyczajny, doskonale znany nam kolor kamieni ozdobnych. Szarość możemy znaleźć wszędzie: często są nią przeplatane białe kamienie, ale równie często stanowi dominujący kolor. Ich zaletą jest z całą pewnością uniwersalność, bo takiego rodzaju kamienie ozdobne można umieścić dosłownie wszędzie.

Istnieje wiele przykładów szarych kamieni ozdobnych. My jednak zdecydowaliśmy się wybrać dla Ciebie te, które zasługują sobie na najwyższą uwagę. Przede wszystkim są to dolomity z serii Biała Dama, o uziarnieniu wahającym się od 8 do 16 mm. Taki jednolity rozmiar to także gwarancja, że każda aranżacja zakończy się powodzeniem.

Antracytowe

Skoro mówiliśmy o białych, muszą do nich dołączyć także niemal czarne kamienie ogrodowe Białogard. Antracytowe kruszywa wyróżniają się na tle pozostałych swoją wyrazistą kolorystyką i niesamowitym wyglądem w duetach z jaśniejszymi kamieniami. Pięknie prezentują się też, kiedy zostaną z nich wykonane ścieżki czy opaski wokół domu.

Antracytowe kamienie ozdobne to między innymi Gotland, czyli skała Głębinowa wydobywana w Szwecji. Zachwyca swoim jednolitym, bardzo wyważonym kolorem. Z pewnością zaprezentuje się bardzo szlachetnie wokół każdego budynku.

Odcienie zieleni, żółtego i rdzawego

Nietypowe kolory kamieni ozdobnych mogą zachwycić każdego, kto zdecyduje się stworzyć z nich aranżację wokół domu. Dlatego warto nie tylko sięgać po klasyczne, białe kamienie, ale i eksperymentować z bardziej nietypowymi kolorami. W związku z tym warto sięgnąć po kruszywa, które mają kolor rdzawy, zielony czy żółty. Z pewnością pięknie wyróżnią się na każdym tle i dodadzą ciepła do całej przestrzeni ogrodu.

Jednym z przykładów kolorowych kamieni jest paleobazalt, który może mieć naturalnie czarno-zielony, brunatno-czerwony albo grafitowo-brązowo-żółty kolor. Dzięki takiemu zróżnicowaniu można go wykorzystać w wielu aranżacjach, tworząc niesamowite efekty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here