Każdy z nas oglądał kiedyś bajki – wtedy, kiedy byliśmy mali. Ludzie, którzy żyli w czasach, w których jeszcze nie było telewizorów, nie mieli tego przywileju i jedyne bajki, jakie znali, to te, które opowiadali lub czytali im do snu rodzice czy też dziadkowie. Choć wiele z tych bajek, które kiedyś były opowiadane, zostały teraz przedstawione w wersji obrazkowej.

Dzięki temu dzieciaki mają możliwość, zamiast tylko usłyszeć, także zobaczyć. Choć wtedy, kiedy mogły tylko usłyszeć, to same ć sobie wyobrażać, jak wyglądały poszczególne postacie, jak wyglądało ich otoczenie, jak wyglądały różne przedmioty. Na swój sposób było to dobre, bo uczyło to dzieci kreatywności, a przy okazji miały styczność ze słowem mówionym, dzięki czemu szybciej mogły przyswajać słownictwo, a ponadto budowała się mocniejsza więź na linii dziecko – rodzic.

Zatem teraz, nawet jeżeli nasze dziecko zna wszystkie bajki z telewizora, warto czasem zamiast tego, poczytać mu do snu jedną z ulubionych bajek. Będzie mógł przeżyć przygody ulubionych bohaterów w inny sposób niż patrzeć w ekran telewizora. Jednak dzięki temu, że bajki są ekranizowane, są do nich tworzone różne piosenki. Dzieciaki uwielbiają piosenki z bajek dla dzieci, bo się im podobają. Są pozbawione przekleństw, a naszpikowane pięknymi słowami, łatwymi do przyswojenia dla dziecka i śpiewane pięknymi głosami.

piosenki z bajek dla dzieci

Ponadto dotyczą bezpośrednio perypetii bohaterów z ulubionej bajki. Więc nie ma co się dziwić, jeśli nasze dziecko chce, żebyśmy mu puszczali ciągle jedną i tę samą piosenkę z jakiejś bajki i z nim śpiewali. Takie piosenki z bajek mogą sprawić, że nasze dziecko polubi śpiewani i w przyszłości będzie chciało zapisać się na jakieś kursy, na których będą mogły ćwiczyć. To oczywiście nie dotyczy każdego dziecka, ale kto wie – może niektóre odkryją w sobie ukryty talent i będą chciały dążyć do tego, by z dnia na dzień być coraz lepszym.

Ponadto, takie piosenki z bajek potrafią nie raz czegoś nauczyć nasze dziecko

Bo przecież taka piosenka może mówić o tym, że warto pomagać albo że warto kochać. Mogą mówić o tym, że warto się nie poddawać, że warto starać się dla swoich bliskich i że warto dbać o przyjaźnie i relacje z rodziną i bliskimi. Że warto dążyć do realizacji swoich marzeń i że nie warto rezygnować z nich tylko dlatego, że komuś innemu może się to nie spodobać. To piękne, czego mogą nauczyć bajki.

A wydawałoby się, że bajka to tylko bajka. Ale tak nie jest. Odpowiednio przygotowana bajka to coś więcej niż tylko obrazki. Nie zabraniaj więc dziecku oglądania bajek. Zwracaj jedynie uwagę na to, by nie spędzało przed telewizorem lub ekranem telefonu zbyt wiele czasu, bo może sobie zniszczyć wzrok. A z resztą należy zadbać o to, by dziecko – oprócz bajek – miało jeszcze inne atrakcje w swoim życiu. Przede wszystkim zabawę. Dziecko potrzebuje się bawić, a dzięki zabawie też może się wiele nauczyć, więc pod żadnym pozorem nie powinno się pozbawia go możliwości do zabawy.

Jeszcze najlepiej zadbać o to, by mogło się pobawić z kimś, kto jest w przybliżonym wieku. Zatem jeżeli jakaś twoja koleżanka ma dziecko w podobnym wieku, to warto zaprosić ją na kawę i zaznaczyć, by zabrała ze sobą swoją pociechę. Kiedy ty będziesz mogła porozmawiać z koleżanką przy kawie, wasze dzieciaki będą mogły się pobawić. Oczywiście nie zapomnij o tym, by zerkać na dzieci, czy wszystko w porządku.

piosenki dla dzieci

Wiadomo, że nie trzeba popadać w paranoję i cały czas się w nie wpatrywać, ale bez nadzoru też nie powinny zostawać. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Dziecko może wziąć do ręki niebezpieczny przedmiot i lepiej zauważyć to jak najszybciej. Jeżeli dzieciaki znudzą się zabawą, to można włączyć telewizor i pokazać im ulubioną bajkę. Z całą pewnością będą ucieszone, a przy okazji będą mogły po raz kolejny wysłuchać tak lubianej przez siebie piosenki.

Ale nie tylko dzieci lubią słuchać piosenek z bajek

Na pewno wielu dorosłych przyłapuje się na tym, że od czasu do czasu sam podśpiewuje piosenkę z jakiejś bajki. W pewnym stopniu dlatego, że często ją słyszy, bo dziecko często ją słucha. Ale gdyby piosenka nie wpadała w ucho, to byśmy jej nie nucili, prawda?

Z resztą na pewno nie jeden dorosły, oprócz piosenek, lubi sobie także pooglądać z dzieckiem bajkę i przypomnieć sobie, jak to było, kiedy samemu było się dzieckiem. Wielu z nas chciałoby czasem wrócić do tych czasów, by choć na jeden dzień móc znów poczuć tą beztroskę, jaka towarzyszy dzieciakom. I energię, która codziennie je rozpiera. A dorosłym niestety nieraz jej brakuje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here