Być może zastanawialiśmy się kiedyś ile jesteśmy w stanie zarobić jako audytor. Okazuje się, że praca na takim stanowisku jest stosunkowo dobrze wynagradzana. Jest to porównywane z wysokością zarobków innych branż zajmujących się pracą w gospodarce. Sprawdź, od czego zależy wysokość wynagrodzenia audytora oraz na jakie zarobki może on liczyć.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-audytor-sprawdz-zarobki-na-stanowisku-audytora/

Od czego zależy wysokość zarobków audytora?

Przede wszystkim będzie zależało to od miejsca, w którym jesteśmy zatrudnieni. Dodatkowo głównym czynnikiem jest nasze stanowisko. Hierarchia zawodowa na miejsce zarówno wśród audytorów wewnętrznych jak i tych wewnętrznych. Nie bez znaczenia jest to że również jest to materia, którą da się kontrolować. Istotny czynnik na wysokość wynagrodzenia ma również rodzaj przedsiębiorstwa oraz działalności. Do tego istotne Jest regionem kraju oraz wielkość ośrodka. Zdecydowanie więcej jesteśmy w stanie zarobić pracując w dużych firmach znajdujących się w większych miastach. Na większe wynagrodzenie możemy liczyć w urzędach o szczeblu krajowym czy wojewódzkim. Najwięcej jednak zarobimy i jako właściciel oferującej firmy audytorskiej. Takie te widzialności objęty jest jednak w szeregiem wymogów które należy spełnić. Praca na etacie posiada szereg korzyści, ale warto czasami jest rozważyć pracę na własny rachunek. 

Jak wyglądają zarobki audytora?

Nie da się jednoznacznie określić, ile jest w stanie zarobić audytor, jednak istnieją uśredniony stawki brutto, które zarobili audytorzy w 2020 roku. Stawki te zaczynają się od 7 000 zł. Tyle najmniej może zarabiać konsultant w dziale audytu, najmniejszy wynagrodzeniem takiej osoby są kwoty w granicach 9 000 zł. Starszy konsultant może liczyć na zarobki wynoszące od 9 000 do 12 000 zł. Lider zespołu zarobi przeciętnie od 11 000 do 13 000 zł. Kierownik zaś może liczyć na wynagrodzenie zaczynające się od 15 000 do 20 000 zł. Audytorzy wewnętrzni z kolei w polskich przedsiębiorstwach będą zarabiać od 9 000 do 15 000 zł. Nie są to małe kwoty, a właśnie na takie mogą liczyć audytorzy. 

Ile jest w stanie zarobić kontroler? 

Wiedza, a także doświadczenie wynikające ze stanowiska audytora może pozwolić nam na pracę jako kontroler. Zarobki i wówczas są bardzo podobne do tych, które otrzymuje audytor. Kontroler finansowy zarabia kwoty w okolicach od 10 000 zł do 15 000 zł. Jeżeli mamy pod sobą zespół możemy liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 12000 zł do 18000 zł. Na największe wynagrodzenie może liczyć kierownik działu, ponieważ będzie zarabiał on od 15 000 do 22 000 zł. 

Zobacz też: http://jegoego.pl/w-jaki-sposob-rozpoczac-prace-jako-kurier/

[Głosów:7    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here