Jak wygląda pielęgnacja soczewek dwutygodniowych? Zadbanie o ich właściwą higienę jest wyjątkowo proste, choć nie należy tego lekceważyć. Regularna i odpowiednia pielęgnacja soczewek kontaktowych pozwala bowiem zadbać o zdrowie naszych oczu i uchroni je przed podrażnieniami czy zapaleniem spojówek. Dowiedz się więc, jak we właściwy sposób zadbać o czystość soczewek.

Specyfika soczewek dwutygodniowych

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe marki Acuvue zostały wykonane z miękkiego, delikatnego i wygodnego w noszeniu materiału silikonowo-żelowego, który zapewnia odpowiednią przepuszczalność powietrza i komfort nawet w pomieszczeniach klimatyzowanych czy w pracy przed komputerami. Sprawdzają się więc w codziennym noszeniu, pod warunkiem, że każdego wieczoru zadbamy odpowiednio o usunięcie z nich zanieczyszczeń i osadów białkowych i będziemy przechowywać je w przeznaczonym do tego celu opakowaniu. Jakie soczewki dwutygodniowe warto kupić? Polecamy: https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/oasys

Jak oczyścić soczewki dwutygodniowe?

Do czyszczenia oraz przechowywania soczewek kontaktowych dwutygodniowych przez noc służy jeden produkt – płyn czyszcząco-dezynfekujący. Zdejmując soczewki umieszczamy więc je pojedynczo w zagłębieniu dłoni, polewając je kilkoma kroplami płynu. Następnie delikatnie pocieramy każdą z soczewek opuszkiem palca, usuwając w ten sposób zanieczyszczenia i osady białkowe, a na koniec – spłukujemy znów kilkoma kroplami płynu. Oczyszczone w ten sposób soczewki umieszczamy w pudełku do ich przechowywania i zalewamy każdą z nich tym samym płynem, tak aby soczewka była całkowicie w nim zanurzona. Soczewki umieszczone w pojemniku na noc nadają się następnego dnia do założenia, dzięki dokładnemu ich zdezynfekowaniu.

O czym pamiętać, nosząc soczewki dwutygodniowe?

Soczewki kontaktowe dwutygodniowe są całkowicie bezpieczne dla naszych oczu, jeśli w trakcie ich noszenia będziemy pamiętać o kilku zasadach. Mimo tego, że są one delikatne i miękkie, nie należy pozostawiać ich na oku na noc czy nawet na krótką drzemkę w ciągu dnia. Po przebudzeniu możemy bowiem odczuwać dyskomfort oka i jego podrażnienie, a usunięcie soczewki może być dość trudne. W przypadku takiego zdarzenia, należy zakropić oko kroplami nawilżającymi, które ułatwią usunięcie soczewki.

Nie przekraczaj również terminu noszenia soczewek dwutygodniowych. Mogą być one bezpiecznie używane właśnie przez ten okres, po którym należy je wyrzucić. Noszone dłużej mogą bowiem powodować podrażnienia powierzchni oka, dawać uczucie jego wysuszenia czy nawet doprowadzić do zapalenia spojówek, które jest częstą, ale wyjątkowo uciążliwą dolegliwością oczu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here