Słuchawki bezprzewodowe, zwłaszcza douszne i dokanałowe, cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, ale nie jest tak, że słuchawki przewodowe przestały być używane. Wciąż wiele osób je preferuje, chociażby z racji na niższą cenę. W takim razie co jest lepsze – słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe?

Słuchawki bezprzewodowe nie dla audiofilów

Słuchawki bezprzewodowe, nawet bardzo drogie, nigdy nie będą dawały tak samo dobrej jakości dźwięków, jak słuchawki przewodowe niezłej jakości. Tak, z pewnością słuchawki bezprzewodowe za 600 złotych pobiją słuchawki przewodowe typu „marka: brak marki” za 20 złotych, ale nie będą one miały porównania do sprzętu lepszej jakości.

Wynika to z faktu, że w przypadku połączenia bezprzewodowego zawsze trzeba liczyć się z pewnymi opóźnieniami i gorszymi odczuciami słuchowymi. Jest to technicznie nie do ominięcia, zwłaszcza w tańszych produktach, jednak bez obaw – większość użytkowników nie zauważy różnicy i muzyki będzie im się dobrze słuchało także w dobrych słuchawkach bezprzewodowych. Nie jest to jednak bez wątpienia sprzęt dla audiofilów, ponieważ oni różnicę odczują i będą na nią niewątpliwie narzekać.

Więcej szczegółów znajdziesz na blogach technologicznych, takich jak http://komputeropomoc.pl/.

Wygoda – największa zaleta słuchawek bezprzewodowych

Słuchawki bezprzewodowe są droższe, trzeba je ładować, a jakość dźwięku nie powali audiofila – mają jednak jedną ogromną zaletę. Są po prostu niezwykle wygodne. Koniec z plączącymi się w kieszeni kablami – wystarczy wyjąć słuchawki z pudełka i włożyć do ucha. Parowanie się z telefonem jest już z reguły niemal błyskawiczne, a ładowanie stosunkowo szybkie.

Większość słuchawek bezprzewodowych wyposażona jest w możliwość zwiększenia lub zmniejszenia głośności, spauzowania i wznowienia muzyki czy uruchomienia asystenta głosowego za pomocą lekkich uderzeń w którąś ze słuchawek. Niektóre ponadto automatycznie pauzują muzykę, kiedy wyjmiemy przynajmniej jedną ze słuchawek z ucha.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, co jest lepsze. Musimy sami zdecydować, na czym zależy nam bardziej – wygodzie czy jakości dźwięku. Spore znaczenie ma także cena. Już za stosunkowo nieduże pieniądze można kupić niezłe słuchawki przewodowe, zaś podobnej jakości słuchawki bezprzewodowe będą zazwyczaj sporo droższe.

Artykuł powstał we współpracy z portalem http://komputeropomoc.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here