Wybór odpowiedniego oleju dobrze dobranego do konstrukcji i zastosowania konkretnej maszyny ma wyjątkowo ważne zadanie. Trzeba więc przyznać, że zakup odpowiedniego produktu musi być dobrze przemyślany. Jeśli chcesz wiedzieć, czym charakteryzuje się olej 75w90 i gdzie go wykorzystać, to jesteś we właściwym miejscu. W poniższym materiale odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

Czym jest olej przekładniowy i do czego służy?

Olej 75w90 to olej przekładniowy, który wykorzystywany jest w przypadku skrzyni biegów. Nie trzeba być specjalistą do spraw motoryzacji, by wiedzieć, że jest to nieodłączny element każdego pojazdu – bez znaczenia, czy chodzi o samochód osobowy, czy maszyny rolnicze lub produkcyjno-przemysłowe. Jest ona w pełni odpowiedzialna za właściwe przełożenie układu napędowego, co z kolei umożliwia uzyskanie oczekiwanych obrotów silnika. Podczas pracy występuje natomiast mnóstwo procesów mechanicznych, które mogą spowodować zatarcie lub przyspieszone wyeksploatowanie skrzyni. Należy więc zadbać o jej ochronę, wykorzystując m.in. olej 75w90.

Jak dobrać odpowiedni olej przekładniowy?

Nie jest to wcale tak proste, jak pozornie mogłoby się wydawać. Zakup wysokiej jakości produktu to nie wszystko, o co musisz zadbać. Oleje przekładniowe również mają swoje określone parametry, co warunkuje wykorzystanie ich w określonych przypadkach. Jeśli więc masz pewność, że olej 75w90 jest dedykowany do Twojej skrzyni, sięgnij po produkt markowy. Jeżeli jednak brakuje Ci pewności w kwestii specyfikacji, sprawdź szczegóły w instrukcji obsługi lub skontaktuj się bezpośrednio z autoryzowanym serwisem producenta.

Z czego składa się olej przekładniowy i co mówią oznaczenia?

Olej 75w90 przekładniowy posiada w swoim składzie zarówno bazę, jak i wiele zróżnicowanych dodatków, które wpływają na jego ostateczne właściwości. Najważniejszą z nich jest lepkość, określaną dwoma cyframi i jedną literą. Pierwsza liczba wskazuje na lepkość zimową – np. 75W (w – od winter), natomiast druga, lepkość letnią – np. 90. Pełna wartość lepkości zapisywana jest więc w tym przypadku jako 75w90. Jest to tzw. norma SAE J306.

Dzięki temu możesz odczytać lepkość oleju w różnych temperaturach – przy czym większość produktów może pracować zarówno latem, jak i zimą. Oleju 70w90 jest przystosowany do warunków arktycznych, 90 to natomiast idealny wybór dla warunków panujących w Polsce. Najwyższa klasa oleju “na lato” wynosi wskaźnik 250, lecz jest to produkt przystosowany do upałów panujących na pustyni. Sprawdź więc ofertę produktów na https://esklep.pesta.com.pl/grupy-towarowe/8000000185/gl4-75w90 i wybierz najlepszą alternatywę dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here