Obecnie coraz więcej właścicieli pojazdów decyduje się na profesjonalny auto detailing, który może obejmować różne procesy przywracania oraz poprawiania wyglądu samochodu.

Detailing samochodu zajmuje zwykle cały dzień, bez żadnych poprawek lakierniczych. Jeśli zawirowania i rysy wymagają usunięcia, należy przeprowadzić polerowanie i nałożenie powłoki ceramicznej czy folii ochronnej do lakieru, czy wykonać inne prace lakiernicze i korektę, pobyt samochodu w warsztacie może potrwać nawet 2-3 dni.

Profesjonalna ochrona powłok lakierniczych

Powszechnie stosowana jest ochrona lakieru, która chroni pojazd przed brudem, zanieczyszczeniami, promieniami UV, plamami wodnymi i matowieniem. Większość nowoczesnych lakierów bezbarwnych wytrzyma około 2 lat w dobrym stanie nawet bez ochrony. Ale kiedy lakier bezbarwny ulegnie uszkodzeniu czy wytarciu, lakier bazowy szybko wyblaknie, koroduje i zasadniczo będzie wyglądał nieestetycznie, pogarszając wygląd pojazdu. Warto zatem zainwestować w powłoki ceramiczne czy folię ochronną, co zabezpiecza lakier i nadaje mu połysk.Matowe opony i zardzewiałe felgi również psują wygląd pojazdu, warto więc również chronić koła, aby temu zapobiec. Nałożenie specjalnego preparatu na opony sprawia, że wyglądają na czarne i lśniące, a nie matowe, wyblakłe, a nawet brązowe. Felgi również wymagają zabezpieczenia woskiem do kół, a jeszcze lepiej powłoką ceramiczną. Pomaga to zapobiegać korozji, matowieniu i pogorszeniu ogólnego wyglądu, naprawa i korekta wyglądu felg samochodowych może być dość kosztowna, więc unikaj jej, nakładając szczeliwo.Jeśli szukasz firmy, która zajmuje się detailingiem, nakładaniem powłok ceramicznych, foliowaniem samochodów, zajrzyj na stronę https://ultimatecars.pl. Wielu właścicieli samochodów zapomina o szkle i reflektorach, gdy myśli o ochronie zewnętrznej części swojego pojazdu. Zawsze warto nakładać uszczelniacz do szkła i uzupełnić jego działanie wodoodpornym środkiem do czyszczenia szkła. To sprawia, że jazda jest bezpieczniejsza, ponieważ woda spływa z przedniej szyby, zamiast osadzać się w postaci kropli, które wyschną i zmienią się w plamy. Warto zatem zainwestować w profesjonalny pakiet detailingowy, aby mieć pewność, że wygląd i wartość pojazdu będą zachowane jak najdłużej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here