Zakup nowego auta to zwykle konieczność zainwestowania sporych pieniędzy, na co nie każdy może sobie pozwolić. Większość z nas korzysta więc z alternatywy, jaką jest wybór samochodu używanego. Wiąże się to jednak ze sporym ryzykiem, dlatego warto wiedzieć, gdzie sfinalizować taką transakcję. My sprawdzimy, czy warto kupić auto w komisie i podpowiemy Ci, jak zrobić to bez ryzyka!

Czy warto kupić auto w komisie? Tak, ale nie w każdym!

Odpowiedź na pytanie „czy warto kupić auto w komisie?” jest stosunkowo prosta – tak, ponieważ to o wiele pewniejsze rozwiązanie niż finalizowanie transakcji z prywatnym sprzedającym, który może chcieć ukryć wady albo historię pojazdu. Nie oznacza to jednak, że każdy komis będzie odpowiednim miejscem – przed wizytą warto sprawdzić opinie na jego temat, które w internecie wystawiają klienci.

Jeszcze lepszym sposobem na weryfikację jakości świadczonych usług jest skorzystanie z oferty autoryzowanego komisu. Dzięki temu masz pewność, że zarówno oferta samochodów, jak i obsługa stać będą na najwyższym możliwym poziomie. Przykładem takiego miejsca jest komis Toyoty w Warszawie oferujący:

  • wysokiej jakości pojazdy, które są dokładnie sprawdzane i przygotowywane do jazdy (szczególnie doskonałym rozwiązaniem może okazać się Toyota używana z gwarancją);
  • możliwość przeprowadzenia jazdy próbnej, w celu sprawdzenia, czy dany pojazd spełnia oczekiwania kupującego;
  • gwarancję na samochody, a także korzystne warunki finansowania – np. leasing firmowy czy konsumencki.

Zatem – czy warto kupić auto w komisie? Tak, o ile wybierzesz sprawdzonego sprzedawcę, np. autoryzowanego i posiadającego dobre opinie wśród klientów.

Na co zwrócić uwagę, kupując auto w komisie?

Wiesz już, czy warto kupić auto w komisie, ale niezależnie od tego, którego sprzedawcę wybierzesz, powinieneś przed podjęciem ostatecznego wyboru zadbać o kilka kwestii. Sprawdź przede wszystkim:

  • historię pojazdu – możesz to zrobić za pośrednictwem różnego rodzaju stron internetowych, a sprzedawca powinien zapewnić Ci wszelkie niezbędne dane;
  • stan karoserii – wszelkie rysy czy ogniska korozji mogą świadczyć o tym, że auto wiele przeszło i może nie być w najlepszym stanie;
  • sprawność poszczególnych układów – szczególne wątpliwości powinny wzbudzić zwłaszcza różnego rodzaju dźwięki dochodzące z silnika;
  • jakość wnętrza – najlepiej inwestować w samochody zadbane, których deska rozdzielcza oraz tapicerka wyglądają jak nowe.

Jeżeli chcesz mieć pewność, czy warto kupić auto w komisie, wybieraj wyłącznie takich sprzedawców, którzy oferują Ci samochody na gwarancji i którzy zapewniają jazdę próbną.

Nie posiadasz wystarczającej wiedzy? Udaj się w miejsce zakupu ze specjalistą, np. rzeczoznawcą albo doświadczonym mechanikiem, który dostrzeże wszelkie niepokojące objawy i pomoże Ci podjąć ostateczną decyzję.

Pamiętaj – ostrożności nigdy za wiele, zwłaszcza podczas zakupu używanego samochodu, który w przypadku nie najlepszego stanu może stać się dla Ciebie przysłowiową skarbonką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here