Planując wyposażenie gabinetu do masażu w pierwszej kolejności zastanawiamy się, czy ma być to elektryczny stół do masażu, czy manualne łóżko do masażu. Nie ma co ukrywać, że różnica między nimi jest ogromna. Dotyczy to zarówno funkcjonalności, jak i ceny. Wszystko zależy od możliwości finansowych, jakimi dysponujemy.

Łózko do masażu – składane, przenośne oraz stacjonarne

Bez względu na to, czy gabinet masażu będzie stacjonarny, dobrze jest zaopatrzyć się w składane łóżko do masażu. będzie to dobra opcja podczas wizyt u pacjenta w domu. Kiedy jednak salon odwiedzi potencjalny klient, na miejscu w gabinecie musimy posiadać elektryczny stół do masażu stacjonarny. Łózka do masażu składane przydadzą się niejednokrotnie, bowiem wiele osób potrzebujących masażu nie ma możliwości przyjazdu do salonu, w którym przyjmujesz. Zdarza się tak z powodu braku transportu lub unieruchomienia z przyczyn zdrowotnych.

Ważna będzie więc waga łóżka mobilnego. To zdecydowanie ułatwi nam działalność. I tutaj niestety trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem, rosnącym wraz ze zmniejszaniem się wagi stołu. Jednak warto jest wydać jednorazowo większą kwotę pieniędzy na taki stół, ponieważ w przypadku zamówienia masażu przez osobę mieszkającą na wysokim piętrze, bez możliwości jazdy windą, lekkie łóżko do masażu przenośne będziesz wstanie wnieść ze sobą. Łóżka stacjonarne mają tę zaletę, że waga nie ma znaczenia, a manualna regulacja zdecydowanie oszczędzi nasz budżet.

Segmentowe stoły do masażu

Bardzo ważnym czynnikiem wyboru stołu do masażu jest to, ile segmentów będzie posiadać łóżko. Od konstrukcji stołu zależy, jaka regulacja każdej z jego części z osobna będzie dostępna. Będzie to miało zdecydowanie duże znaczenie dla naszych możliwości jako masażysty, ale przede wszystkim poprawi komfort potencjalnych pacjentów.

Bardzo popularne modele to łóżka do masażu 2-segmentowe. Jednak w tym przypadku będzie można regulować tylko oparcie. Z kolei w przypadku łózek do masażu 3-segmentowych można również opuszczać i podnosić część, na której oparte są nogi. 4-segmentowe modele to najbardziej popularne modele obecne w salonach kosmetycznych. Dzięki nim można ustawiać swobodnie pozycje górnej części ciała.

Łóżka do masażu dostępne są w ofercie beautysystem.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here