Adopcja psiaka wiąże się z rozmaitymi obowiązkami, które od tej pory będziesz musieć wypełniać. Do kluczowych należy regularne żywienie pupila oraz dbanie o jego dietę i sylwetkę. Najważniejszym elementem i podstawą diety każdego psa jest oczywiście karma bytowa, którą podaje się zwierzęciu codziennie. Poniżej udzielamy porad dedykowanych nowym posiadaczom zwierząt – dowiesz się jak dobrać pokarm dla swojego pupila oraz jakie predyspozycje zdrowotne należy wziąć pod uwagę w trakcie zakupów. 

Jak dobrać karmę dla psa – krok po kroku 

Wybór karmy bytowej należy ustalić w oparciu o stan fizyczny i zdrowotny Twojego psiaka oraz jego różnorodne predyspozycje. Kluczowe są takie kwestie jak: rasa, wiek, rozmiar, stan zdrowia, przebyte choroby, tryb życia, posiadane alergie. Oczywiście, znajdziesz także karmy o przeznaczeniu uniwersalnym, jednak odradzamy korzystanie z nich. O wiele lepszym wyborem będą karmy dedykowane dla określonych grup psich konsumentów. 

Najważniejszy jest wybór pomiędzy karmą dedykowaną dla szczeniąt, psów dorosłych oraz psich seniorów. Karma dla szczeniąt powinna być szczególnie wysokoenergetyczna, z powodu ich dużego zapotrzebowania na węglowodany. Dla psich seniorów polecane są natomiast karmy o składzie ułatwiającym ich strawienie oraz przyswojenie. 

Szczególną grupę tworzą również psy z alergiami pokarmowymi. Wówczas, najlepszym rozwiązaniem jest wybór karmy hipoalergiczne, której spożywanie nie będzie w żaden sposób obciążać organizmu Twojego psiaka. Karmy takie posiadają uproszczony skład, najczęściej powstają w oparciu o białko tego samego pochodzenia oraz są pozbawione niepotrzebnych wypełniaczy pokarmowych. 

Jak rozpoznać dobrej jakości karmę bytową 

Oferta karm bytowych dla psów jest bardzo szeroka. Znajdziesz produkty o rozmaitym przeznaczeniu i składzie. Czym warto kierować się w trakcie dokonywania zakupów? Przede wszystkim radzimy, aby porównywać ze sobą różne grupy produktów. Warto zwrócić uwagę na ich skład oraz obecność konkretnych elementów i substancji. 

Najważniejsze jest oczywiście białko, którego niedobory powodują osłabienie organizmu psa, spadek witalności i ogólne pogorszenie stanu zdrowia. Warto wybierać produkty z wysokiej jakości białkiem, które będzie wspomagać rozwój organizmu i tkanki mięśniowej. Ponadto, ważna jest obecność witamin i mikroskładników, które również stanowią podstawę zdrowej diety. Dlatego warto wybierać karmę, w której znalazły się owoce i warzywa (suszone), będące ich źródłem. 

Ważna jest także obecność włókna pokarmowego, które ma duży wpływ na działanie organizmu. Reguluje przebieg procesów metaboliczny, wspomaga i optymalizuje proces trawienia, a także poprawia aktywność jelit. Karmy zawierające wysokiej jakości błonnik znajdziesz w ofercie https://petcentrum.pl/. Warto też zwrócić uwagę na obecność takich składników jak nienasycone kwasy tłuszczowe – omega 3 i omega 6. są odpowiedzialne za metabolizm cholesterolu, podaż energii oraz mają wpływ na wygląd skóry i sierści psiaka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here