Spośród wszystkich instalacji doprowadzanych do budynków mieszkalnych, instalacja grzewcza generuje zdecydowanie najwyższe koszty. Wiele osób poszukuje więc skutecznych sposobów na obniżenie rachunków za ogrzewanie, co pozwoli poprawić ich domowy budżet. Obecnie, jednym z chętnie wybieranych rozwiązań jest montaż piecyka elektrycznego. Urządzenia te są łatwo dostępne i bezpieczne, ich podłączenie przebiega dość sprawnie, a koszta eksploatacji są znikome. Poniżej podpowiadamy jak wybrać piecyk elektrycznego do swojego miejsca zamieszkania oraz jakie modele tych urządzeń znajdziesz na sklepowych półkach.

Ogrzewanie za pomocą pieców elektrycznych – jak to działa? 

Wśród urządzeń grzewczych stosowanych w domach i mieszkaniach, znajdują się między innymi kotły gazowe, kotły na paliwo ciekłe oraz stałe. Rozwiązanie te jeszcze przed kilkoma laty cieszyły się największą popularnością. Obecnie, do ich grona dołącza kocioł elektryczny, będący pod wieloma względami optymalnym wyborem.

Przede wszystkim – piece elektryczne są łatwiejsze w użytkowaniu niż inne urządzenia generujące ciepło. Nie ma potrzeby „dorzucania do kotła”, usuwania nadmiaru popiołu, czyszczenia lub opróżniania komory spalania. Wręcz przeciwnie – sterowanie pracą kotła elektrycznego przebiega w bardzo prosty i szybki sposób. Za pomocą intuicyjnego panelu sterującego możesz wprowadzić wybrane ustawienia, a piec samodzielnie wykona resztę pracy.

Piec elektryczny do CO – działanie i dostępne rodzaje

Piece elektryczne CO można podzielić na dwie główne kategorie – chodzi o urządzenia do ogrzewania pomieszczeń (piece jednofunkcyjne) oraz te, które oprócz pomieszczeń będą także grzały wodę użytkową (piece dwufunkcyjne). Te ostatnie to oczywiście urządzenia większych gabarytów oraz odpowiednio mocniejsze. Obie grupy produktów znajdziesz na bridom.pl.

Działanie pieca elektrycznego CO jest stosunkowo proste. Elementem odpowiedzialnym za wytwarzanie ciepła jest grzałka, pokryta zabezpieczającą warstwą nierdzewnej stali, miedzi lub mosiądzu. Dzięki jej obecności grzałka jest odporna na szkodliwy wpływ wilgoci oraz inne niepożądane oddziaływania. Ilość grzałek w poszczególnych piecach może być różna. Im silniejsze wybierasz urządzenie, tym więcej grzałek będzie ono posiadać w swojej obudowie.

Sterowanie pracą grzałek jest automatyczne i odbywa się na podstawie wprowadzonych ustawień. Najczęściej, piecyk uruchamia grzałki po kolei, wraz ze zwiększającym się zapotrzebowaniem na ciepło. Warto sięgać po urządzenia wyposażone w programatory, które pomogą ustalić dokładnie czas uruchamiania się piecyków.

Zdecydowaną zaletą pieców elektrycznych CO jest fakt, że w trakcie ich pracy, ubytek produkowanej energii cieplnej jest minimalny. W porównaniu do piecyków zasilanych na gaz lub paliwami stałymi, urządzenia na prąd wypadają zdecydowanie najlepiej. Niektóre modele gwarantują wykorzystanie nawet ponad 95% wytworzonej energii, która trafia prosto do Twojej instalacji.

Piece elektryczne są też o wiele wydajniejsze pod innymi względami. Po uruchomieniu niemal natychmiast zaczynają wytwarzać ciepło, szybciej niż kotły gazowe lub urządzenia na pellet. Dodatkowo mają lepsze tempo transportu energii do układu, co z pewnością docenią wszystkie osoby ciepłolubne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here