Lakier hybrydowy to dla wielu osób prawdziwe błogosławieństwo. Umożliwia cieszenie się perfekcyjnymi paznokciami przez kilka tygodni, bez konieczności poprawiania manicure’u. Jednak gdy przychodzi czas na zdjęcie hybrydy, coś zawsze może pójść nie tak. A to właśnie moment, który najbardziej wpływa na kondycję paznokci.

Jak NIE zdejmować hybrydy?

Lakier hybrydowy jest dużo trwalszy od tradycyjnego lakieru. Dzięki temu pozwala nam cieszyć się pięknie zrobionymi paznokciami przez długi czas. Wiąże się to jednak z pewnymi problemami – ściąganiem hybrydy. Nie da się tego zrobić za pomocą zwykłego zmywacza. Konieczny jest zmywacz do hybryd, a i  nim można zrobić sobie krzywdę, jeśli jest używany w nieodpowiedni sposób. Pod żadnym pozorem nie zrywaj hybrydy, gdyż to najprawdopodobniej poskutkuje uszkodzeniem płytki paznokcia. Nie korzystaj także z frezarki, jeśli nie masz doświadczenia, jak jej używać. Ona również może uszkodzić płytkę. Na szczęście istnieją łatwe sposoby na ściąganie hybryd.

Zmywacz do hybryd w akcji

Najczęściej hybrydy zmywa się za pomocą specjalnego zmywacza z acetonem. Jednak nie wystarczy wetrzeć go w płytę. Zacznij od spiłowania warstwy lakieru, która znajduje się na samym wierzchu. To top, który działa jak mgiełka utrwalająca makijaż – jego zadaniem jest wzmocnienie hybrydy. Rób to delikatnie, by nie spiłować paznokcia. Następnie nasącz waciki zmywaczem i przyłóż je do płytki, owijając jednocześnie folią aluminiową palec lub też przytrzymując wacik specjalnym klipsem do ściągania hybryd. Waciki należy pozostawić na paznokciach przez około 15 minut. W tym czasie lakier zacznie odchodzić od płytki. Usuń resztki lakieru za pomocą drewnianego patyczka. Jeśli na płytce pozostała jeszcze baza lub lakier, możesz spiłować je za pomocą bloku polerskiego. Teraz wystarczy tylko nałożyć na paznokcie odżywkę i oliwkę do skórek, by wspomóc regenerację płytki.

Jeśli nie chcesz korzystać ze zmywacza, możesz pozbyć się hybrydy za pomocą pilnika. Ta metoda jest bezpieczniejsza, choć wymaga więcej czasu.

Ściąganie hybrydy nie jest trudne, dlatego z łatwością zrobisz to samodzielnie w domu. Jeśli jednak masz bardzo osłabione paznokcie, zawsze możesz udać się do kosmetyczki, która zrobi to za ciebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here