52% Polek każdego dnia wykonuje makijaż. Najczęściej są to panie w przedziale wiekowym od 24 do 36 lat, mieszkające w dużych miastach i wykonujące pracę biurową. Jakie kosmetyki kolorowe są nabywane najczęściej i ile kosztują? Gdzie kobiety najczęściej robią zakupy tego rodzaju asortymentu? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście. 

Ile kosztują kosmetyki?

Zgodnie ze statystykami przeciętna Polka wydaje na kosmetyki średnio 1414 złotych rocznie. W skład takich zakupów wchodzą oczywiście nie tylko kosmetyki do makijażu, ale również te pielęgnacyjne do całego ciała. Co więcej, w te dane wliczają się również wydatki na kosmetyki nie tylko dla kobiet, ale całej rodziny. Okazuje się, że to właśnie kobiety są odpowiedzialne za tego typu zakupy w danym gospodarstwie domowym. 

Wskazana w statystykach kwota jest wysoka, uwzględniając mieszkanki innych krajów Europy. Przykładowo, Czeszki wydają na kosmetyki jakieś 800 złotych w przeliczeniu na kosmetyki rocznie. 

Jakie kosmetyki kolorowe kupowane są najczęściej?

Do codziennego makijażu twarzy Polki najczęściej używają podkładu, pudru i tuszu do rzęs. W koszyku zakupowym standardowo ląduje również pomadka i błyszczyk do ust. Co ciekawe, tylko nieliczne Polki stawiają na dokładny, zaawansowany makijaż z zastosowaniem wielu kosmetyków. Rozświetlacz, róż czy eyeliner znajdują się w standardowej kosmetyczce znacznie rzadziej. 

Cieszy fakt, że Polki zwracają za to coraz większą uwagę na jakość wybieranych kosmetyków. O ile jeszcze do niedawna priorytetowe znaczenie przy tego rodzaju zakupach miała przede wszystkim niska cena, tak obecnie większą uwagę zwraca się na naturalny skład, właściwości środków kosmetycznych i finalny efekt makijażu. Jesteśmy w stanie zapłacić za kosmetyki więcej, jeśli są z tzw. półki premium. 

Gdzie Polki kupują kosmetyki?

Jeszcze nie tak dawno kosmetyki do makijażu kupowane były najczęściej w supermarketach, ewentualnie stacjonarnych drogeriach. Dzisiaj tendencje zakupowe Polek uległy znacznym zmianom. Wpływ na to ma na pewno pandemia koronawirusa i obostrzenia, które w związku z nią obowiązują. Kobiety stały się też znacznie bardziej wygodne, a zakupy chcą realizować dokładnie wtedy, kiedy mają na to czas i ochotę, bez stania w długich kolejkach, bez wychodzenia z domu, ponadto korzystając z atrakcyjnych ofert cenowych. Właśnie dlatego coraz częściej zamawiane są kosmetyki w e-sklepach. świetnym przykładem może być Drogeria Pigment, która prowadzona jest w sieci. Dzięki niej panie mają dostęp do szerokiego asortymentu, mogą liczyć na duży wybór konkurencyjnych produktów i ich szczegółowe opisy. Co więcej, w internecie znacznie częściej organizowane są wyprzedaże i specjalne promocje cenowe oraz jest znacznie lepszy dostęp do luksusowych kosmetyków, które nie zawsze są dostępne online.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here