W obecnej sytuacji jaka panuje na całym świecie wszelkie niepokojące objawy chorobowe powodują w nas lęk a często uczucie paniki.

zobacz też: http://jegoego.pl/zdrowy-sen-przepis-na-zdrowie-i-dobre-samopoczucie/

Czy można się ustrzec przed grypą

Stosując się do ogólnie przyjętych norm bezpieczeństwa zakładamy maseczki w miejscach publicznych, utrzymujemy bezpieczny min. 2 metrowy dystans społeczny, unikamy zatłoczonych miejsc, i starannie myjemy ręce. Te i inne dodatkowe działania mają nas chronić przez wirusowym zakażeniem. Zapewne w naszej świadomości obecnie najczęściej obowiązuje obawa przez wirusem, który rozprzestrzenił się na świecie. Jednak poza nim nadal pozostały inne choroby, również groźne  a mimo to nie napełniające nas aż takim strachem i przerażeniem.

Grypa bo o niej mowa siała często w nieodległej historii spore spustoszenie. Do dziś nie sposób jej zbagatelizować, choć jak mówi stare przysłowie, grypa nieleczona trwa 14 dni a leczona, dwa tygodnie. Czy w takim razie powinniśmy się jej obawiać, czy też obecnie nie stanowi ona dla nas żadnego zagrożenia.

Odpowiedź jak zwykle leży po środku. Grypa jako choroba jest nam dobrze znana, mamy szczepionki, które mają nas chronić przed zachorowaniem, potrafimy sobie z nią poradzić w trakcie tzw. Domowego leczenia. Wszystko to powoduje, że nie paraliżuje nas strach gdy słyszymy słowo grypa.

Pozornie może się wiec wydawać, że nie jest ona groźna i łatwo ją przechorujemy. Niestety w tym sformułowaniu czai się pułapka.

Sama grypa jeżeli zastosujemy się do wskazówek lekarza nie będzie nam w znacznym stopniu zagrażać. O wiele gorsze mogą być jednak powikłania pochorobowe wynikające z  niedoleczenia grypy lub też jej całkowitego bagatelizowania.

Objawy grypy

Jakie objawy powinny nas zaniepokoić i jak się upewnić czy faktycznie jesteśmy chorzy na grypę? Najczęściej występujące symptomy to: ból głowy, bóle mięśni i stawów, uczucie osłabienia i zmęczenie. Często również pojawiają się nieprzyjemne dreszcze wskazujące na narastającą gorączkę.

Obserwuje się również bóle gardła, bóle głowy, senność i brak apetytu. Objawy  te mogą być zbieżne dla innych infekcji wirusowych. Dla tego najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie porady lekarza rodzinnego, jeżeli niepokojące objawy będą się utrzymywać przez kilka dni.  Lekarza zapewne zaleci nam odpoczynek i pozostanie w domu przez 14 dni.

Przeczytaj tez: http://jegoego.pl/zdrowy-sen-przepis-na-zdrowie-i-dobre-samopoczucie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here