Urodziny to wyjątkowy dzień w kalendarzu. Dzieci czekają na niego z niecierpliwością – uwielbiają zdmuchiwać świeczki, próbować tortu, spotykać się z najbliższymi. Nie mogą doczekać się także prezentów. Planując urodziny, warto zrobić wszystko, by ten dzień był niezapomniany i zapewnić dziecku doskonałą zabawę, dopasowaną do wieku i zainteresowań.

Urodziny z babcią i dziadkiem czy w gronie rówieśników?

Kogo zaprosić na urodziny malucha? Z pewnością warto celebrować ten dzień w gronie najbliższej rodziny, jednak warto zorganizować także przyjęcie dla dzieci, o którym marzy większość kilkulatków.Lepiej nie łączyć tych dwóch imprez – babcia i dziadek będą zmęczeni krzykiem grupy maluchów i nie będą mieli okazji w pełni skorzystać z czasu z wnukiem. Maluchy z kolei od siedzenia przy stole wolały będą zabawy, tańce czy nawet aktywność w parku linowym albo na trampolinach. Dobrym pomysłem może być więc zorganizowanie dwóch przyjęć: jednego w domu albo w restauracji, z babcią, dziadkiem, ciociami i wujkami; drugiego dla kolegów z przedszkola i dzieci z rodziny.

Jak zorganizować udane urodziny dla dzieci?

Wielu rodziców jest przerażonych wizją przyjęcia dla maluchów. Zastanawiają się, jak zapanują nad grupą kilkulatków, czy uda im się zaplanować czas tak, by dzieci były zadowolone i dobrze się bawiły.Kluczem do sukcesu jest spojrzenie na przyjęcie z perspektywy dziecka. O ile najmłodsi będą zachwyceni zdmuchiwaniem świeczek i krojeniem tortu, o tyle należy się pogodzić z tym, że nie wysiedzą zbyt długo przy stole. Maluchy uwielbiają ruch, zabawę, są szczęśliwe, kiedy dużo się dzieje. Dlatego warto zawsze mieć w zanadrzu kilka ciekawych propozycji aktywności albo wręcz pomyśleć o zatrudnieniu profesjonalnego animatora.

Urodziny dla dzieci w salce zabaw albo innym, mniej typowym miejscu

Świetnym pomysłem może być zorganizowanie przyjęcia urodzinowego nie w domu, ale w sali zabaw. Ciekawe oferty, jeśli chodzi o urodziny dla dzieci, proponują także parki wspinaczkowe, centra sportowe, muzea, parki rozrywki, aquaparki. Wszystko zależy od wieku dziecka i tego, jakie są jego zainteresowania. Być może było już na urodzinach kolegi zorganizowanych na basenie i marzy o podobnym przyjęciu? A może uwielbia konie i chciałoby ten dzień spędzić w stadninie, na szkółce jeździeckiej? A może marzy o przyjęciu tematycznym i zabawie w ulubionej salce zabaw?

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here