Współczesne dzieciaki wolą całymi dniami przesiadywać w domu i gapić się w ekrany komputerów. Zabawy na świeżym powietrzu i bezpośredni kontakt z rówieśnikami nie jest dla nich zbyt atrakcyjny. Wirtualny świat jest dla nich o wiele bardziej kuszący. Prowadzi to do tego, iż maluchy stają się wyobcowane, mało kontaktowe i aspołeczne.

Przesiadywanie przed ekranem komputera zabija w nich również ciekawość świata. Wszystko, co realne wydaje im się takie nijakie, nudne i pozbawione przygód. Czasami dochodzi nawet do tego, że niektóre czynności dnia codziennego są bardziej interesujące w wydaniu wirtualnym niż w realu.

Takie internetowe gry o gotowaniu dla dzieci wprawiają dzieci w prawdziwy zachwyt i niepohamowaną euforię. Fajnie jest wcielić się w rolę internetowego kucharza, który niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki serwuje kolejne smakowite i wizualnie apetyczne potrawy. Są one takie piękne, że na ich widok ślinka sama cieknie z ust. Poza tym przy ich robieniu nie da się ubrudzić ani skaleczyć. Nie można się również poparzyć, upiec zakalca czy spalić dania na wiór i zadymić całego mieszkania.

Jakie dania lubią gotować dzieci w wirtualnych grach?

gry o gotowaniu dla dzieci

Po pierwsze hamburgery, pizzę czy inne fast- foody. Ich przygotowanie wymaga wytężonej pracy i wykonania wielu szczegółowych instrukcji. By powstała taka jedna pizza, trzeba najpierw poszukać mąki, potem odpowiednio ją odmierzyć, znaleźć w wirtualnej lodówce jajka, mleko, warzywa i owoce i można w końcu brać się za rozwałkowanie ciasta. Nim to nastąpi, należy oczywiście przygotować, stolnicę, znaleźć wałek i rozsypać mąkę, z której ma powstać ciasto na pizze. Gdy uzyska ono odpowiednio grubość, kształt i formę, można wziąć się za kolejny etap realizacji.

Trzeba przyznać, że gry o gotowaniu dla dzieci wiernie oddają kulinarną rzeczywistość

W przypadku pizzy nawet tej wirtualnej trzeba sporo się naklikać, zanim ona w końcu powstanie. Najdłużej schodzi przy obieraniu pomidorów, czosnku, cebuli czy marchewki, gdyż trzeba je uprzednio pokroić na malusieńkie kawałki i dopiero wtedy można je umieścić na surowej pizzy. Takie surowe ciasto zgodnie z kulinarnym protokołem należy umieścić w wyspecjalizowanym piekarniku. Szczęście polega na tym, że łatwo się go obsługuję, gdyż wystarczy nacisnąć kilka guzików, aby prędko zaczął działać.

Przygotowanie hamburgerów w porównaniu do pizzy to błyskawiczny proces. By je zrobić, należy przygotować kilka bułek, kilka plasterków pokrojonego, surowego mięsa i ketchup, musztardę, sałatę, kilka pomidorów lub ogórków. Sam proces smażenia mięsa odbywa się dość prosto. Wystarczy odpalić grill, trochę potrzymać na nim mięso, aż ściemnieje i gotowe. Jedyne, co pozostaje to umieszczenie ich w bułkach, dodanie pokrojonych warzyw i polanie ich dużą ilością ketchupu.

Maluchy uwielbiają również piec i dekorować wszelkie ciasta. Można dobierać do nich rozmaite formy, kształty i polewy. Bajkowe ciasto, aż pęka od kolorowych cukierków, lukrowanych pierniczków i masy czekoladowej. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że nie tuczy i nie boli po nim brzuch. Równie dużym wyzwaniem kulinarnym jest stworzenie bajkowego tortu, który nadawałby się idealnie na uroczyste przyjęcia. Przygotowanie go również zabiera trochę czasu, bo oprócz czynności typowo kulinarnych, trzeba pochylić się nad jego staranną dekoracją. Co jest jeszcze ciekawego w grach o gotowaniu dla dzieci?

gotowanie dla dzieci

A choćby to, że trzeba się zmagać z presją czasu i konkretnymi oczekiwaniami cybernetycznych klientów. Za ich zrealizowanie otrzymuje się dodatkowe punkty i możliwość odblokowania kolejnych poziomów. Przy czym czas na ich przygotowanie ulega skróceniu, a poziom trudności rośnie. By mu podołać, należy stanowczo przyśpieszyć.

Jakie wady mają gry o gotowaniu dla dzieci? Od patrzenia na nie bolą oczy, bo cechuje je jaskrawość kolorów. Od grania w nie bolą palce i szyja, bo żeby je pomyślnie ukończyć, trzeba spędzić przed komputerem przynajmniej półtora godziny. A jednak dzieciaki uważają je za kultowe i odlotowe, chociaż z rzeczywistością łączy je niewiele.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here