Zastosowanie lasera frakcyjnego tworzy niezwykle skuteczną metodę redukcji blizn, rozstępów, drobnych zmarszczek a nawet odmłodzenia skóry. Dzięki stosowanym mikro nakłuciom stymuluje skórę do jej odnowy, a w miejscach ze zmianami chorobowymi powoduje jej odbudowę.

Czym więc jest laser frakcyjny oraz na czym polega ta metoda poprawienia stanu skóry?

Usuwanie blizn po trądziku to zabiegi laserem frakcyjnym, które najczęściej przeprowadza się tą metodą. Lasery frakcyjne można podzielić na lasery CO2, erbowo – yagowe oraz ablacyjne. Wykorzystują one energię występującą w postaci skupionych wiązek światła, które w celowy, kontrolowany sposób uszkadzają poszczególne obszary naskórka oraz skóry właściwej. Często stosuje się połączenie lasera frakcyjnego z osoczem bogatopłytkowym, które zagwarantować może lepsze, a przede wszystkim szybsze rezultaty odmładzania skóry. Technika ta łączy stymulowanie skóry do produkcji i obkurczania się włókien kolagenu przy pomocy wiązki światła oraz ciepła lasera, a także pobudzenie tkanek do regeneracji przy pomocy czynników wzrostu zawartych w osoczu. Tuż po zabiegu na skórę nakłada się osocze w postaci okładów lub poprzez śródskórne podawanie poprzez igiełkę.

Połączenie tych technik świetnie sprawdzi się u osób starszych, u których skóra wymaga sporych pokładów pracy.

Zabiegi laserem frakcyjnym poprzez naturalne gojenie się skóry sprawiają, iż uszkodzoną komórkę zastępuje kompleksowo odnowiona, zdrowa tkanka. Warto wspomnieć, że zabiegi laserem frakcyjnym nie wymagają zastosowania znieczulenia miejscowego. Tuż po oczyszczeniu skóry, głowicę lasera przykłada się bezpośrednio do leczonego obszaru, a po uruchomieniu w skórę wprowadzane są skupione wiązki światła wnikające na głębokość powyżej 1,5mm.

Rzecz jasna, im głębiej laser frakcyjny dociera, tym większa ilość nowej tkanki zostaje wytworzona. Mając na uwagę stan zdrowia skóry, zaleca się stosowanie nie więcej niż 3 – 6 zabiegów, które pozwolą uzyskać pożądane efekty. Skóra tuż po zabiegu może być zaczerwieniona, a efekt ten może utrzymywać się przez kilka godzin, lecz na naskórku występować mogą również drobne zmiany, które także stosunkowo szybko znikną.

Dlaczego warto stosować zabiegi laserem frakcyjnym?

Laser frakcyjny (CO2 lub erbowo – yagowy) skutecznie oraz bezpiecznie odmładza skórę. Dodatkowo posiada certyfikaty FDA, które potwierdzają redukcję zmarszczek wokół oczu, redukcję blizn – w tym blizn potrądzikowych, a także rozstępów i przebarwień. Należy nadmienić, iż efekty zabiegu są szybkie i wyraźnie widoczne, posiadają szerokie wskazania, charakteryzuje je niewielka bolesność i odczuwalność, skuteczność w usuwaniu przebarwień czy możliwość łączenia wraz z osoczem bogatopłytkowym.

Wśród zabiegów laserem frakcyjnym CO2 należy wymienić:

– odmłodzenie skóry;
– redukcję przebarwień;
– wygładzenie zmarszczek;
– likwidację bruzd;
– poprawienie jędrności skóry;
– Madonna lift (tzw. plastyka bez skalpela);
– redukcję blizn potrądzikowych, poparzeniowych, pooperacyjnych i pourazowych;
– leczenie rozstępów;
– zmniejszenie cellulitu;
– odmłodzenie grzbietowe powierzchni dłoni, likwidację przebarwień i wygładzenie wiotkiej skóry.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie wymagają kilkutygodniowej rekonwalescencji pacjenta i są one doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy oczekują doskonałych efektów bez konieczności użycia inwazyjnych metod ingerujących w ciało. Leczenie laserem frakcyjnym idealnie sprawdzi się u osób z niskim progiem odczuwania bólu, ponieważ zabiegi te są niemalże bezbolesne.

Z tego dobrodziejstwa nie mogą korzystać natomiast kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby o obniżonej odporności, cierpiące na cukrzycę, a także osoby chore na nowotwory.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here