W sklepach jest teraz właściwie nieograniczony wybór zabawek, od tych klasycznych, które popularne były również wiele lat temu, takich jak na przykład pluszowe zabawki, po przedmioty, w pełni zaawansowane technologicznie, jak zwierzątko- robot, które jest zdalnie sterowane. Oczywiście wybór, którego dokonamy jest przede wszystkim zależny od tego ile lat ma dziecko.

Na przykład zabawki edukacyjne na roczek skończony przez dziecko są bardzo dobrym pomysłem. Dla malucha warto kupić coś co będzie miało zarówno funkcję naukową oraz nada się do zabawy. Ale co kupić dziecku na różnych etapach jego rozwoju?
Wszystko zaczyna się od narodzin, oczywiście wcześniej, mamy robią zazwyczaj przyjęcia na cześć nienarodzonego jeszcze dzidziusia.

Przy takiej okazji warto obdarować przyszłą mamę przedmiotami, które przydadzą się szczególnie podczas pierwszego roku życia dziecka. Takie rzeczy to na przykład urządzenie do odciągania mleka, nowoczesne gadżety ułatwiające codzienne obowiązki domowe związane z dzieckiem, różnego rodzaju kocyki, smoczki, ubranka, tego młodej mamie nigdy nie będzie za mało.

zabawki edukacyjne na roczek

Kiedy dziecko już się narodzi, świetnym pomysłem na prezent, będą różnego rodzaju pluszaki, które są przystosowane do noworodków. Trzeba zwracać szczególną uwagę na to, aby kupować zabawki zgodnie z przeznaczeniem wiekowym. Na każdym pudełku producent ma obowiązek zamieścić informację, od którego roku życia można użytkować dany przedmiot.

Po ukończeniu pierwszego roku życia wybór odrobinę wzrasta. Bardzo popularne są zabawki edukacyjne na roczek

Dziecko wtedy rozumie coraz więcej i uczy się co chwila wręcz, nowych rzeczy. Zabawki pełne kolorów i kształtów są świetne dla dzieci w takim wieku. Dobrze też, kiedy wydają z siebie jakieś dźwięki, ponieważ taki bobas potrzebuje wielu bodźców, które go zainteresują. Dzieci w tym wieku często szybko tracą ciekawość zabawką, ponieważ otaczają je same nieznane przedmioty, wzbudzające zainteresowanie, dlatego warto zaangażować się i poświęcić więcej czasu, aby zabawka taka zachwyciła dziecko na dłużej.

Po ukończeniu drugiego roku życia, prócz zabawek typowo pobudzających zmysły, również warto zainwestować w te edukacyjne. Trzeba pamiętać jednak, aby były bardziej zaawansowane. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na to, co bardziej, a co mniej ciekawi naszą pociechę.

Po trzecich urodzinach wybór zabawek staje się coraz większy, mogą być bardziej zaawansowane i nieco bardziej skomplikowane. Oczywiście zabawki edukacyjne na roczek to świetna myśl, ale trzeba pamiętać, że starsze dziecko także ich potrzebuje. W tym wieku spokojnie można kupić takie, które uczą liczenia czy podstawowych liter.

Świetne są też takie, które wprowadzają do nauki języków obcych. Trzy lata to wiek, kiedy dziecko bardzo szybko się uczy i jest niesamowicie kreatywne, warto więc zaopatrywać się też w zabawki, które jeszcze bardziej ją pobudzą. Świetne będą w takim przypadku różnego rodzaju zestawy z plasteliną czy farbami do malowania.

zabawki edukacyjne

W wieku czterech lat dzieci zazwyczaj już ładnie mówią i problem z zakupem zabawek jest mniejszy, ponieważ możemy dostać informację na ten temat z pierwszej ręki. Duży wpływ na to, czym chce zostać obdarowany czterolatek mają oczywiście reklamy telewizyjne oraz rówieśnicy.

Co roku pojawiają się nowe zabawki, posiadające coraz bardziej rozwinięte funkcje. Warto jednak czasem iść odrobinę pod prąd i nie kupować zabawek sezonowych. W wieku czterech lat jesteśmy w stanie zauważyć już jakie talenty przejawia dziecko. Często są to zdolności muzyczne. W takim przypadku świetnie będzie zainwestować w pierwszy instrument, który może być początkiem wielkiej pasji na całe życie.

W późniejszym czasie wybór zabawek zwiększa się coraz to bardziej, ograniczenie wiekowe nie staje się przeszkodą więc starszemu dziecku nieco łatwiej kupić prezent. Na pewno każdy chłopiec między piątym a dziewiątym rokiem życia zadowoli się klockami, dziewczynki natomiast, jak to zawsze było, lalkami. Chociaż oczywiście może być i na odwrót. Ważne, aby dziecko dobrze i bezpiecznie mogło się bawić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here