Wszystkie osoby, które mają zezwolenie na broń i trzymają ją w domu lub w firmie, powinny zaopatrzyć się w sejf. Szafy na broń S1 to wymóg prawny, broń nie może być przechowywana w szufladzie lub w innym miejscu, do którego dostęp mogą mieć niepowołane osoby, zwłaszcza dzieci. Na rynku dostępne są różne modele szaf, niektóre z nich można z łatwością zakamuflować w domu, np. wbudować w ścianę lub w podłogę.

Szafy na broń S1 – jak są zabezpieczone?

W niektórych modelach szaf do przechowywania broni krótkiej oraz długiej zamontowano zamki cyfrowe, w innych należy podać kod pin. Do niektórych szaf właściciel otrzymuje unikalny klucz, którym można otworzyć zawartość sejfu. W szafie mieści się nie tylko broń krótka, ale również inne rodzaje broni oraz amunicja. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w szafie na broń s1 przechowywać ważne dokumenty lub przedmioty o dużej wartości. Szafa powinna być bardzo trudna do sforsowania. Solidne szafy na broń S1 to takie, w których zamków nie da się wyważyć, a obudowy przebić. Włamanie się do szafy jest utrudnione, dlatego broń jest bezpieczna.

Sejfy antywłamaniowe do przechowywania broni długiej i krótkiej

Szafy na broń S1 muszą mieć odpowiednią długość oraz szerokość. W środku bez problemu mieści się broń długa oraz wszystkie niezbędne akcesoria, w tym amunicja. Aby zapewnić optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, w niektórych modelach zamontowano wieszaki, haki oraz półki. W większej szafie na broń S1 można przechowywać również inne gadżety, w tym cenne przedmioty. Szafy na broń mogą stać na podłodze, być przymocowane do ściany, bądź ukryte za meblami, ściankami lub w podłodze. Większe modele to rozwiązanie stworzone do miejsc, gdzie przechowuje się większe ilości broni.

Na co zwrócić uwagę wybierając szafę na broń S1?

Decydując się na zakup sejfu do przechowywania broni, należy zwrócić uwagę na jego wielkość. Większe sejfy są przeznaczone do magazynowania broni długiej wraz z potrzebnym osprzętem. Najważniejsze są jednak zabezpieczenia, w które dana szafa została wyposażona. Sejfy powinny mieć niezbędne atesty, dlatego należy koniecznie na to zwrócić uwagę podczas wyboru. Kolejną, niemniej istotną kwestią, jest rodzaj zamka. W szafach na broń klasy s1 zwykle montuje się zamki kluczowe lub elektroniczne. Obydwa rozwiązania są dobrym zabezpieczeniem. Sejfy s1 powinny mieć odpowiednią grubość panelu frontowego, co utrudnia sforsowanie szafy. W sejfach stosuje się również zabezpieczenia przed przewierceniem – obecnie jest to standard u wielu producentów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here