Stres jest nieodłącznym elementem w życiu człowieka. W małym stopniu pozwala on na zmotywowanie się do działania, jednak w dużym i niesie za sobą negatywne skutki. W jaki sposób zredukować stres i sprawić, żeby był on jedynie motorem napędzającym, a nie niszczącym? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/jak-zredukowac-stres-praktyczne-wskazowki/ 

Zredukuj stres aktywnością fizyczną 

Dobra receptę na zarządzanie stresem jest sen. Jednak ciężko o dobry sen, kiedy się stresujemy. Tutaj na pomoc przychodzi nam aktywność fizyczna. Może ona być pomocna w poprawie jakości snu. Ludzie którzy więcej ćwiczą mają lepszy głęboki sen, który pomaga odnowić pracę mózgu i cała. Nie powinno się jednak ćwiczyć blisko snu, ponieważ u niektórych może to zaburzyć sen.

Jednym z powodów, który stymuluje organizm do uwalniania wielu hormonów To są właśnie ćwiczenia. Endorfiny i endokannabinoidy pomagają blokować ból, poprawiają sen oraz uspokajają. Ludzie którzy więcej ćwiczą są również bardziej pozytywnie nastawieni. Jest to w prosty sposób udowodnione, ponieważ Kiedy ciało czuję się dobrze, umysł podąża za nim. 

Redukcja stresu przez dietę 

Stres możemy zredukować również przez dietę. Jedzenie zdrowej żywności obejmuje również zdrowie psychiczne. Dieta może w znaczny sposób załagodzić skutki stresu, wzmocnić układ odpornościowy oraz poprawić nastrój i obniżyć ciśnienie krwi. Spory dodatek cukru oraz tłuszczu może mieć zupełnie odwrotny skutek. Momentach stresowych jednak to jedzenie niezdrowe wydaje się bardziej atrakcyjne. Żeby zachować zdrowie oraz równowagę, powinniśmy szukać złożonych węglowodanów, chudego białka i kwasów tłuszczowych. Ich bogaty ilości możemy znaleźć w rybach, mięsie, jajach i orzechach. 

Korzystaj z technik relaksacyjnych 

W celu łagodzenia stresu dobre są również techniki relaksacyjne. Joga to forma ćwiczeń, która może być zarówno medytacją. Pozycje jogi, które koncentrują się na powolnym ruchu, rozciąganie oraz głębokim oddychaniu w najlepszym stopniu zmniejszają stres i niepokój. 

Zobacz też: http://jegoego.pl/lista-rzeczy-do-zrobienia-jak-ja-zrobic/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here