Polskie drogi są zdominowane przez samochodu używane. W naszym kraju bardzo mały odsetek kierowców decyduje się na zakup pojazdy wprost z salonu. Statystyki bardzo wyraźnie pokazują, że aż 6 na 10 aut to pojazdy nie tylko używane, ale sprowadzane z Niemiec. Dlaczego takie działanie jest popularne i co posiadają samochody z Niemiec, czego nie mają pojazdy sprzedawane w polskich komisach?

Dlaczego importujemy auta z Niemiec?

Import samochodów z Niemiec, mimo wzrostu gospodarczego, jaki można zaobserwować w naszym kraju wciąż nie maleje. Dlaczego sprowadzanie samochodów zza zachodniej granicy jest u nas tak popularne? Głównie chodzi o cenę pojazdu. Mimo tego, że Polska staje się zamożnym państwem, nadal wiele osób nie chce bądź nie może pozwolić sobie na to, by wydać ogromną sumę na pojazd wprost z salonu. Drugim istotnym czynnikiem jest nieustanne poszukiwanie wysokiej jakości za niezbyt wygórowaną cenę. Nam, Polakom, z wysoką jakością i rewelacyjną wytrwałością automatycznie kojarzą się niemieckie samochody, które niejednokrotnie wymieniane są jako najlepsze marki na świecie.

Import samochodów z Niemiec często jest opłacalny, jeżeli dokonamy tego samodzielnie. Niestety, w komisach samochodowych znajdziemy ciekawe propozycje dobrych samochodów, które ciekawie wyglądają jedynie z zewnątrz. Po dogłębnym przyjrzeniu się, okazuje się bowiem, że taki samochód ma za sobą intrygujące historie i wydarzenia, które nie zachęcają do kupna. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalnej ekipy do upatrzonego samochodu bądź samodzielna podróż do Niemiec z lawetą, która jest niezbędna do przewozu, gdyż rzadko kiedy możliwe jest przywiezienie samochodu na niemieckich rejestracjach.

Samochód z Niemiec – warto kupować, czy nie?

Samochody z niemieckiego rynku, od niemieckich właścicieli niejednokrotnie charakteryzują się fantastycznym utrzymaniem i jeszcze lepszą kondycją silnika. Wielu Niemców bardzo dba o swoje samochody, co wiąże się z ich garażowaniem, częstym sprzątaniem, bieżącym utrzymywaniem porządku. To jest jeden z czynników, które tak bardzo przekonują Polaków do zakupu samochodów z importu. Opłaca się to tylko jednak wtedy, jeśli nie postawimy na poszukiwania wyłącznie z rodzimych komisach. Bardzo często oferowane przez komisy samochody pozostawiają wiele do życzenia. Nierzadko też sprzedawcy samochodów próbują oszukać potencjalnych kupców. Jak widać, zakup samochodu nie jest wcale prostą sprawą, zwłaszcza kiedy szacunki podają, iż prawie co 3 auto sprowadzane z zagranicy posiada modyfikowany licznik.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here