Wiele osób docenia smak dobrej kawy ze spienionym mlekiem. Ponadto napój tego typu doskonale orzeźwia i dodaje energii. Przyrządzenie go nie jest trudne, jednak niezbędnym elementem okazuje się spieniacz do mleka. Czym jest takie urządzenie? Jak działa?

Informacje ogólne

Spieniacz do mleka to powszechnie używany w kuchni sprzęt, który znany jest wszystkim baristom. Urządzenie stosowane jest oczywiście nie tylko w kawiarniach i restauracjach, ale również w prywatnych domach. Dzięki nieskomplikowanej konstrukcji, z gadżetu tego korzystać może każdy. Jego obsługa nikomu nie sprawi żadnego kłopotu.

Działanie spieniacza do mleka jest bardzo proste i polega na ubijaniu płynu. W ten sposób dochodzi do napowietrzenia go. Mleko zyskuje dzięki temu nową formę i konsystencję – nie jest już rzadkim, lejącym się produktem, ale przekształca się w lekką, puszystą i bardzo przyjemną piankę. Poza walorem smakowym dochodzi tu również atut estetyczny. Spienione mleko sprawia, że kawa prezentuje się zdecydowanie atrakcyjniej.

Zastosowanie

Ze spieniaczy do mleka najczęściej korzystają ci, którzy parzą kawę ręcznie. Użytkownikami takich urządzeń są też osoby, które mają ekspres, ale bez funkcji spieniania. Małe, poręczne urządzenie, które można kupić za niewielkie pieniądze, pozwala na uzyskanie idealnej kawy o doskonałym smaku. W ten sposób przyrządza się m.in. słynne cappuccino.

Wiele osób twierdzi też, że mimo posiadania ekspresu ze spieniaczem i tak warto dodatkowo wyposażyć się również w oddzielny gadżet do ubijania mleka. Trzeba dodać, że spieniacz przydatny jest nie tylko przy robieniu kawy. Ubite mleko to dodatek do wielu słodkich deserów, np. ciast czy lodów.

Rodzaje spieniaczy do mleka

Produkowanych jest dziś sporo modeli spieniaczy do mleka. Na pewno każdy kojarzy przede wszystkim niewielkich rozmiarów gadżet na baterie, zakończony małą, okrągłą sprężynką, która po uruchomieniu urządzenia zostaje wprowadzona w bardzo szybkie drgania. Ruchy te powodują, że mleko staje się spienione i można dodać je do ulubionej kawy.

Istnieją również inne typy spieniaczy do mleka. Nieco bardziej profesjonalne urządzenia działają elektrycznie. Są z pewnością droższe, jednak jakość ich działania jest znacznie lepsza, głównie z uwagi na czas i ilość mleka, które mogą ubić.

Spieniacz do mleka znajdziesz w ofercieGastrosilesia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here