Skok ze spadochronem jest marzeniem wielu osób. Od kilku lat można je w łatwy sposób spełnić decydując się na wspólny skok z instruktorem. Swobodny lot w powietrzu jest z całą pewnością niezapomnianym przeżyciem, dla którego warto przełamać swoją barierę strachu.

Pierwsze skoki spadochronowe

Początkujący skoczek ma pełne wsparcie instruktorów podczas swoich pierwszych skoków. Pakiet zawiera szkolenie teoretyczne oraz skoki wykonywane z towarzyszeniem instruktora. Dopiero po odbyciu pełnego przeszkolenia można samodzielnie wykonać swój pierwszy skok. Niektórzy decydują się na krótszą i bardziej komfortową drogę i wybierają opcje skoku w tandemie. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć strach przed lotem oraz daje ogromne poczucie bezpieczeństwa. Nad poprawnością skoku czuwa doświadczony instruktor, który otwiera spadochron i kieruje lotem oraz wykonuje lądowanie.

Jak przebiega skok?

Amatorskie skoki spadochronowe odbywają się zazwyczaj z wysokości 4000 metrów. Takie warunki pozwalają na około minutę wolnego spadania, czyli lotu bez otwierania spadochronu. Jest to najbardziej wyczekiwany moment przez pasjonatów. Podczas pierwszej fazy człowiek może w pełni poczuć radość oraz emocje niezależnego lotu. Nawet skoki tandemowe pozwalają w pełni cieszyć się wolnością, ponieważ podczas lotu nie odczuwa się fizycznej obecności drugiej osoby. Po uruchomieniu spadochronu głównego łagodne i wolne opadanie trwa jeszcze kilka minut.

W pełni bezpieczna atrakcja

Nawet samodzielny skok ze spadochronem jest bezpieczny. Ważne są umiejętności skoczka, które trzeba dokładnie wyćwiczyć podczas szkolenia. Sprzęt używany przy locie musi posiadać wszelkie atesty i jest zawsze przygotowywany przez specjalistów. Szczególną uwagę poświęca się spadochronowi zapasowemu, który może być składany i pakowany tylko przez wyznaczone do tego celu osoby. Jeśli podczas lotu dojdzie do awarii głównego sprzętu użyty zostaje drugi spadochron, z którym można w pełni bezpiecznie wykonać lot oraz lądowanie. W przypadku zasłabnięcia skoczka na określonej wysokości spadochron automatycznie się otworzy i sprowadzi nieprzytomną osobę na lądowisko. Skoki spadochronowe przeprowadzane są tylko przez organizację posiadające specjalne uprawnienia i zgody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here