Manicure żelowy i hybrydowy to coraz popularniejsze techniki zdobienia paznokci. Zdobyły rzesze wiernych fanek, ponieważ gwarantują trwałość, wygodę i piękny wygląd dłoni. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne wykonywanie manicure tymi technikami.

Jednym z podstawowych produktów, jakie są do tego potrzebne, jest solidna lampa LED. To od niej będzie zależeć trwałość lakierów. Zapewni też odpowiednią przyczepność produktów do paznokci. Jak wybrać dobrą lampę bez wydawania na nią fortuny?

Co lepsze – lampa LED czy lampa UV?

Na początku warto rozróżnić dwa pojęcia, którymi operują producenci lamp do utwardzania. Spotkasz się w sklepach zarówno z lampami LED, jak i UV. Może kusić cię zakup tej drugiej, ponieważ można ją znaleźć w atrakcyjnych cenach – nawet kilkudziesięciu złotych. Jednak wybierając lampę UV musisz nastawić się na dodatkowe koszty, ponieważ wymaga ona regularnego wymieniania żarówek.

Lampa LED jest pod tym kątem o wiele wygodniejsza, ponieważ diody ledowe są bardzo energooszczędne, a przy tym służą nawet przez kilkanaście lat. Kupując lampę LED, ponosisz więc koszt jednorazowo. Nie martw się także o to, że ten rodzaj lampy nie poradzi sobie z utwardzeniem produktów żelowych. Najnowsze modele dostępne na rynku charakteryzują się dużą uniwersalnością. Utwardzają zarówno żel, jak i lakiery hybrydowe.

Czy droższa lampa LED znaczy lepsza?

Drożej nie zawsze znaczy lepiej. Nie kieruj się więc tym kryterium podczas wybierania swojej lampy. Głównym parametrem, na jakim powinnaś się skupić jest moc lampy. Im większa – tym szybciej i lepiej utwardzi warstwę produktu na Twoich paznokciach. Najlepiej, aby lampa LED miała moc 24W lub więcej. Wtedy masz pewność, że odpowiednio mocno utrwali twój manicure.

Cena lampy może także wynikać z jej wielkości. Małe, podręczne lampy zwykle zakupisz taniej. To dobra opcja, jeśli często podróżujesz i chcesz mieć swój sprzęt zawsze przy sobie. Większe, stacjonarne lampy świetnie sprawdzą się w użytku domowym, ale także w niektórych salonach kosmetycznych. Jednak wciąż najważniejszą rolę przy ich wyborze powinna odgrywać moc.

Znana marka to pewność najwyższej jakości

Rozwój sprzedaży online prowadzi do tego, że lampy do manicure są znacznie lepiej dostępne dla każdej z nas. Jednak ma to także swoje wady – produkować i sprzedawać może je niemal każdy. Nie każda lampa LED, jaką znajdziesz na rynku, będzie spełniać wymogi niezbędne do tego, aby móc używać jej do stylizacji paznokci.

Dlatego warto postawić na zdrowy rozsądek i nie dać się skusić podejrzanie niskim cenom. Najlepiej kierować się zaufaniem do znanych i cenionych wśród klientek marek. Szanujący się producenci oferują produkty z wszystkimi niezbędnymi atestami – przetestowane i dobrej jakości. Kupując od zaufanego sprzedawcy masz także możliwość reklamacji oraz zwrotu w razie awaryjnej sytuacji.

Lampa LED w rozsądnej cenie!

Podsumowując – szukaj zawsze optymalnych rozwiązań. Nie ma powodu, dla którego miałabyś przepłacać. Z drugiej strony chęć zbytniego zaoszczędzenia może sprawić, że stracisz pieniądze, a niekoniecznie zyskasz dobry sprzęt.

Zwracaj uwagę na parametry – dobra lampa LED powinna mieć dużą moc i energooszczędne diody. Poza tym sprawdź, czy ma więcej niż jeden tryb i czy jest wyposażona w czujnik ruchu. Porównując kilka lamp o podobnych parametrach, będziesz w stanie wybrać tę najlepszą i najbardziej opłacalną dla siebie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here