Pokój dziecięcy jest miejscem zarówno wypoczynku, jak i zabawy naszych dzieci. Istotną kwestią jest właściwe oświetlenie takiego pokoju. Obecnie na rynku dostępna jest cała masa oświetlenia do pokoju dziecięcego, dostępne są przeróżne kolory i kształty. Możemy wybierać pomiędzy lampami, żyrandolami i kinkietami dziecięcymi.

Jakie elementy są ważne, podczas zakupu lamy dziecięcej?

Lampa, która ma się znajdować w pokoju dziecięcym powinna być przede wszystkim bezpieczna. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na:

  • oświetlenie, najlepiej sprawdzają się żarówki LED. Wyróżniają się tym, że mają zdecydowane mniejszą temperaturą nagrzewnia, co z kolei minimalizuje ryzyko oparzenia się przez dziecko.
  • kolor światła, aby zatroszczyć się o wzrok naszego malucha, oświetlenie w jego pokoju powinno być zbliżone do naturalnego światła dziennego.
  • barwa światła, każda barwa ma inne działanie. Zimna barwa odpowiada za pobudzenie do działania, z kolei ciepła barwa sprawia, że możemy odpocząć na przykład podczas czytania książki. Światło w pokoju dziecięcym powinno być dostosowane do czynności, które będą wykonywane przez dziecko. Najbardziej uniwersalna będzie barwa neutralna i ciepła, mająca 2000-4000 kelwinów.

Zabezpieczenie gniazdka, w pokoju dziecka kontakty powinny być odpowiednio zabezpieczone przed dziećmi.

Lampy dla dzieci

Oświetlenie przy biurku

Dziecko w wieku szkolny odrabia lekcje i uczy się przy swoim biurku. Dlatego tak ważne jest odpowiednie oświetlenie. Żarówka znajdująca się w lampce biurowej powinna mieć odpowiednią moc. Nie może być zbyt mocna, ani zbyt delikatna. W przypadku lampki biurowej zaleca się stosowanie oświetlenia o białej barwie, która sprzyja skupieniu i koncentracji.

Oświetlenie łóżkowe

Nocna lampka jest niezbędnym elementem pokoju dziecięcego. Dzięki niej dziecko nie boi się ciemności i szybciej zasypia. Lampa ścienna umieszczona nad łóżkiem oraz lampa stojąca zapewniają komfort podczas użytkowania. Taki rodzaj lampy należy zaopatrzyć w żarówki o mniejszej mocy i ciepłej barwie światła. Dzięki temu dziecko przed snem wyciszy się i szybciej zaśnie.

Przeczytaj też: http://jegoego.pl/jakie-wybrac-lampki-wtykowe-do-gniazdka-w-pokoju-dzieciecym/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here