Kiedy warto stosować podkłady higieniczne?

0
913

Choć dostępne są w wielu sklepach medycznych, a także zwykłych marketach, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, w jak wielu sytuacjach mogą nam pomóc. Mowa o podkładach higienicznych jednorazowego użytku. Sprawdzą się zarówno w przypadku nietrzymania moczu, po porodzie, do przewijania niemowlaka, jak i w przypadku bardzo obfitych miesiączek. Jak i kiedy stosować podkłady higieniczne?

Dla maluszków i kobiet po porodzie

Na stronie niemalże każdego szpitala, w którym działa blok porodowy, możemy znaleźć listę potrzebnych młodej mamie akcesoriów. Na każdej z nich znajdują się podkłady higieniczne. Zazwyczaj stosuje się je dopiero po porodzie, podczas obfitego krwawienia poporodowego, które jednak jest normą i nie należy się go bać. Niemniej jednak poczucie komfortu młodej mamie dają właśnie podkłady higieniczne. Czasami możliwe jest także użycie podkładów higienicznych przed porodem, na przykład gdy wody płodowe zaczynają się sączyć. Podkłady higieniczne przydadzą się również młodym mamom po wyjściu ze szpitala. W połogu warto położyć sobie tego rodzaju podkład na łóżku. Co więcej rola podkładów higienicznych nie kończy się jedynie na służeniu młodej mamie. Doskonale sprawdzą się one również w kontekście przewijania niemowląt. Choć większość rodziców posiada w domu przewijak, podkłady jednorazowe będą idealne podczas wyjść z maluszkiem. Bez względu na to, czy udajemy się w odwiedziny do znajomych, czy też do ośrodka zdrowia, może być konieczna zmiana pieluchy. Wtedy, zamiast kłaść dziecko na kocu czy co gorsza, na podłodze, możemy skorzystać z podkładów jednorazowych.

Przy nietrzymaniu moczu i obfitych miesiączkach

Nietrzymanie moczu to coraz częstszy problem osób starszych, ale czasami borykają się z nim także osoby młode. I choć w sklepach możemy kupić różnego rodzaju majtki chłonne czy podpaski, dobrze jest na noc rozłożyć sobie na łóżku podkład jednorazowy. Warto wybrać taki, który dobrze chłonie wilgoć i nie przecieka. Dzięki niemu nie tylko będzie nam o wiele wygodniej spać, ale również nie ucierpi prześcieradło czy kołdra. Kobiety chętnie korzystają z podkładów higienicznych podczas obfitych miesiączek. Co prawda, na rynku dostępne są podpaski chłonne (ginekolodzy nie zalecają zakładania na noc tamponów), jednak zawsze istnieje ryzyko przesunięcia się podpaski, a tym samym pobrudzenia prześcieradła. Niestety, krwi stosunkowo trudno pozbyć się z materiału, stąd też lepiej zapobiegać przeciekom. Pamiętajmy, że podkłady jednorazowe kosztują grosze, stąd warto je kupić i zapewnić sobie komfort.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here