Święta to zawsze dobra okazja, aby wystrój naszego domu przeszedł okresową metamorfozę. Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a sklepy są wypełnione licznymi produktami z motywami króliczków, kurczaczków oraz kolorowych jajeczek. Jak ozdobić nasze wnętrza na święta wielkanocne? 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/jak-przystroic-dom-na-swieta/

Wielkanocne dodatki

Święta wielkanocne kojarzą nam się przede wszystkim z kolorami wiosny. Wszelkiego rodzaju dodatki w jasnych pastelowych odcieniach błękitu, zieleni, żółci czy różu świetnie nawiązują do charakteru Wielkanocy. Święta wielkanocne nie mogą obejść się również bez figurek i przedmiotów z motywem kurczaków, jajek i zajączków, którymi można ozdobić świąteczny stół, parapet okna lub drzwi. Wielkanoc to także strojne koszyki. Warto przygotować na święta nie tylko tradycyjny koszyczek ze święconką, ale również umieścić kosz wypełniony pisankami lub świątecznymi przysmakami w reprezentacyjnym miejscu naszego domu. Świątecznego charakteru wnętrzom nadadzą również pudrowo-kolorowe poduszki umieszczone na kanapie w salonie oraz obrusy i koce z wielkanocnymi motywami. 

Świąteczne rośliny na Wielkanoc

Tak jak w święta Bożego Narodzenia główną ozdobą każdego domu jest bogato ustrojona choinka, tak podczas Wielkanocy w centrum wnętrza może stać wazon wypełniony gałązkami wierzby z charakterystycznymi baziami. Podobnie jak w przypadku świerku, można je przyozdobić różnymi zawieszkami, z tymże wyglądem nawiązującymi do świąt wielkanocnych. Na Wielkanoc warto też się zdecydować na świąteczny wieniec, który będzie głównym punktem na stole lub drzwiach wejściowych. Święta wielkanocne kojarzą się z wiosną, dlatego wieniec może być bogaty w kolorowe kwiaty. Aby nadać mu bardziej wielkanocnego charakteru, można do niego przykleić barwne piórka oraz niewielkie pisanki stworzone z przepiórczych jajek. Wielkanoc kojarzy się także ze świeżo ściętymi kwiatami takimi jak tulipany czy żonkile, dlatego ich także nie powinno zabraknąć w naszym wazonie w te święta.

Zobacz także: http://jegoego.pl/jak-nie-przytyc-po-swietach-wielkanocnych/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here