Dzieci w dzisiejszych czasach to temat bardzo kontrowersyjny. W dobie związków partnerskich i „bycia singlem”, młodzi ludzie coraz częściej podchodzą do posiadania potomstwa z wielką rozwagą. Mają na to wpływ różne czynniki, ale nie oszukujmy się, głównie chodzi o czynniki finansowe. Mieszkanie na stancji lub kątem u rodziców, nie jest dla młodych niczym komfortowym. Kredyty dla osób młodych również nie są aż tak atrakcyjną opcją, jak mogłoby się to wydawać.

Nie mniej jednak, dla chcącego nic trudnego

Jeżeli mamy w sobie odrobinę chęci, motywacji, samozaparcia oraz pracowitości, a także posiadamy wsparcie w postaci partnera i rodziny, kredyt mieszkaniowy jest możliwy do zdobycia. Wszystkie wydatki można przewartościować. Warto jest z czegoś zrezygnować, aby spełniać swoje marzenia. Nie oszukujmy się, mieszkanie to marzenie wielu osób. Mieszkanie tudzież dom to rodzina. A rodzina jest w życiu najważniejsza.

Dorastamy, dojrzewamy nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Okazuje się zatem, że gdy we własnym mieszkanku odpalimy ciepło domowego ogniska, nadchodzi czas na kolejny etap. Mając własne mieszkanie, niezależnie od tego, ile w tym mieszkaniu mamy pomieszczeń, proces tworzenia własnej rodziny staje się realny i pożądany. Czy na tym etapie mogą pojawić się kolejne problemy, trudności, a może wątpliwości? Oczywiście, że mogą! Dlaczego?

Posiadanie dzieci, a przede wszystkim czas oczekiwania pierwszego dziecka staje się dla rodziców czasem bardzo trudnym. Stajemy się wtedy przewrażliwieni pod każdym względem. Zastanawiamy się, czy poradzimy sobie z wychowaniem maleństwa, czy poradzimy sobie znowu finansowo z utrzymaniem dzieciątka i ile to wszystko będzie nas kosztowało.

Pochłaniają nas wydatki związane z wyposażeniem pokoiku dla dziecka, a wbrew pozorom, akcesoria dla naszych małych potomków są bardzo drogie. Zaczynamy po raz kolejny szukać oszczędności gdzie się da, ale szukamy tam, gdzie za bardzo oszczędzić się nie da! Jest jednak na to rozwiązanie! Nie jest ono innowacyjne i na pewno nie jest to rozwiązanie długodystansowe, ale z pewnością jest to opcja tymczasowego łatania domowej dziury budżetowej.

kacik dla niemowlaka

Pokoi dla dziecka, czyli jego azyl, to najważniejsze miejsce naszego maluszka. Tam śpi, bawi się, uczy, dlatego też przykładamy do wyposażenia takiego pokoiku masę energii, wyobraźni i miłości. Nie chcemy oszczędzać. Pragniemy kupić największe, najlepsze i najdroższe łóżeczko, a do tego komódka, szafeczka, segmencik, przewijak, półeczka, fotelik, pufeczka, nie wspominając o zabawkach, pluszakach, gryzakach, wózku, foteliku samochodowym itp.

Zastanawiam się jednak, czy niemowlę potrzebuje tego wszystkiego od pierwszych dni swojego życia. Myślę, że po narodzinach powinniśmy skupić się przede wszystkim na bliskości i nie ma potrzeby wyposażenia pokoiku dla dziecka, aż po sufit ponieważ jedną z lepszych oraz tańszych opcji jest kącik dla niemowlaka w sypialni u rodziców. Okey, mogą pojawić się tutaj okrzyki buntu o prywatność rodziców. Jestem jednak zdania, że bliskość i bezpieczeństwo Waszego dziecka nie może ucierpieć kosztem prywatności rodziców.

Wydaje mi się, że każdy rodzic świadomy jest tego, iż pojawienie się dziecka na świecie, zaburza pewnego rodzaju rytuały, a także może przyczynić się do ochłodzenia miłosnej energii. Rodzicielstwo to nie tylko odpowiedzialność, ale również poświęcenie. Świadomość obu rodziców jest tutaj bardzo ważna. Stan, w którym niemowlę może mieć kącik obok mamy w Waszej wspólnej sypialni, na pewno nie będzie trwał wiecznie i należy mieć ten fakt zawsze z tyłu głowy.

Rozumiemy, że jest to dla rodziców ciężki czas, ale prawda jest też taka, że po takim trudnym okresie jakim jest ciąża i poród, kobieta również potrzebuje chwili dla siebie. Potrzebuje dojść fizycznie do siebie, ale również potrzebuje czasu dla dziecka. Zarówno kobieta jak i mężczyzna uczą się nowego uczucia i miłości, a także wszyscy razem uczycie się siebie nawzajem.

pokój dziecka

Tolerancja i akceptacja wielu czynników na pewno pozwoli Wam stanąć na nogi, a kącik dla niemowlaka w sypialni nauczy Was bliskości o którą tak bardzo trzeba walczyć. Ta bliskość powoduje, że dziecko czując Waszą obecność, staje się spokojne, odprężone, co niewątpliwie ma wpływ na jego rozwój fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Efekty tego prostego „zabiegu” na pewno Was zaskoczą.

Kącik dla niemowlaka w sypialni ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę

A mianowicie staje się źródłem spokoju rodziców – nie tylko matki – oraz źródłem wygody – w związku z nocnym karmieniem. Dzięki temu, że obserwujecie oraz czujecie dziecko również w nocy, trzymacie pieczę nad jego potrzebami oraz ewentualnymi nieprawidłowościami, które mogą się pojawić podczas snu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here