Wiele kobiet godzinami zastanawia się, w jakiej fryzurze będzie im do twarzy. Czasami takie dylematy miewają również mężczyźni. Jaka fryzura do ciebie pasuje? Zadajemy sobie takie pytanie szczególnie przed wizytą u fryzjera, kiedy chcemy coś zmienić, jednak w głębi serca czujemy, że możemy być niezadowoleni z tej zmiany i rezygnujemy. Ostatecznie zostajemy przy tym co było. Tak naprawdę to, jaka fryzura będzie do nas pasować zależy od bardzo wielu czynników. Kobiety, które preferują naturalność, doskonale będą czuły się w swoim naturalnym kolorze włosów i naturalnej fryzurze, na przykład rozpuszczonych włosach czy związanych w kucyk czy warkocz.

Kobiety, które zawsze chcą wyglądać wyjściowo i doskonale – wręcz przeciwnie, będą godzinami zaplatać włosy i oczekiwać efektu zapierającego dech w piersiach. Niestety, nie wszyscy fryzjerzy są przygotowani do tego, aby dobierać swoim klientom fryzury, a szkoda. Taka usługa jest bardzo potrzebna i większość pań marzy o tym, żeby fryzjer sam wyszedł z inicjatywą i doradził, w jakiej fryzurze będzie pani najlepiej. W niektórych profesjonalnych salonach fryzjerskich taka usługa się odbywa i fryzjer sam, niepytany, wychodzi z inicjatywą, ogląda uważnie włosy klienta lub klientki oraz proponuje idealną dla tych włosów fryzurę.

Fryzura musi być dopasowana nie tylko do rodzaju włosa, ale też do kształtu twarzy.

Jeżeli twarz jest okrągła, nie możemy nadmiernie jej pogrubiać, jeśli jest zbyt pociągła, nie wyszczuplajmy jej nadmierne. Zawsze pojawia się dylemat, kiedy fryzjer ma inną wizję fryzury niż klient. Fryzjer, dzięki swoim kompetencjom i doświadczeniu zawodowym, jest w stanie ocenić, że na przykład fryzura, jaką życzy sobie klient, nie ma prawa wyjść na danych włosach. A klient upiera się, że właśnie taką chce. I co wtedy zrobić? Są to sytuacje bardzo delikatne.

Fryzjer zazwyczaj może przewidzieć, że nawet kiedy obetnie klienta tak, jak ten sobie tego życzy, później w życiu codziennym, bez dostępu do fryzjera oraz jego umiejętności modelowania, fryzura nie będzie dobrze się układać, a to będzie dla klienta frustrujące. Trzeba znaleźć złoty środek, kompromis. Dlatego trzeba uczyć fryzjerów rozmów z klientami. Klient przekonany o tym, że fryzjer jest profesjonalistą, chętnie mu zaufa i z odwagą powierzy swoje włosy, aby ten wyczarował na nich coś niezwykłego. Są ludzie bardzo odważni, jeśli chodzi o zmianę fryzur – niektóre panie kilka razy w roku zmieniają kolor. Raz są blondynkami, innym razem rude, innym razem mają włosy czarne.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here