Jak każdy wie, kobieta zmienną jest: uwielbia eksperymentować, zmieniać wygląd, kupować dodatki. Każda chce być wyjątkowa i niepowtarzalna. Jedną z metod jest koloryzacja włosów, poprzez którą możemy wyrazić samego siebie. W naszych czasach mamy przeogromną gamę barw i metod, dzięki którym nasze włosy będą wyglądać fantastycznie.

Pierwsza z metod, myślę, że każdemu dobrze znana, to klasyczne pokrycie wszystkich włosów farbą. Dzięki niej możemy: zakryć siwe włosy, zamalować odrosty, czy też zaszaleć i całkowicie zmienić swój image z grzecznej blondynki na rockową brunetkę. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas.
Kolejna z metod farbowania włosów jest teraz niesamowitym hitem, czyli tak zwane ombrehair. Jest to rozjaśnianie końcówek, tak aby całe włosy tworzyły zgraną całość poprzez przejście od koloru ciemnego, do bardzo jasnego.

Jest to trend, który zapanował głównie wśród nastolatek.

Dla kobiet o ciemniejszym kolorze włosów polecam sunlight. Jest to delikatne rozjaśnienie tylko pewnych części naszych włosów, tak aby zachowały one swój naturalny kolor, a w niektórych miejscach przebłyskiwał jaśniejszy ton.
Kolejną metodą stosowaną głównie dla włosów ciemniejszych jest sombre. Jest to odmiana ombre, jednak rozjaśnianie jest łagodniejsze i mniejsze objętościowo. Niektórzy fryzjerzy wykonują je tak aby pasemka przebiegały przez długość całych włosów, komponując się z naturalnym kolorem w zgraną całość.Jest to metoda niesamowicie wygodna, ponieważ nie pojawiają się odrosty, przez co nasze włosy wyglądają cały czas świetnie.
Metodą powszechnie znaną każdemu jest oczywiście baleyage. Jeżeli kobieta chce coś zmienić w swoim wyglądzie, jednak boi się zaszaleć, zawsze może sięgnąć po klasykę. Baleyage jest to farbowanie pasemek włosów kolorem bardzo zbliżonym do naturalnego. Nadaje to świeżości i blasku naszym włosom.

Nowy trend, jeszcze nie wszystkim dobrze znany to ecaille, czyli farbowanie włosów przy użyciu 3 lub więcej kolorów, które pasowałyby do koloru naszej cery. Technika polega na nakładaniu kolorów tak, by te najjaśniejsze, znajdowały się jak najbliżej naszej twarzy, przez co dostaniemy efekt rozświetlenia i połysku. Jest idealna technika dla kobiet, które nie stawiają na ekstrawagancję, a na delikatne, subtelne zmiany.
„Farbowanie włosów metody” to niesamowicie obszerny temat, który można zgłębiać przez niezliczony okres czasu. Każda z kobiet chce być wyjątkowa i odróżniać się od innych, więc na pewno znajdzie coś dla siebie. Jestem pewna, że niedługo pojawią się kolejne innowacyjne metody, na których punkcie kobiety oszaleją.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here