Bóle w klatce piersiowej, osłabienie czy nieregularna praca serca to natychmiastowe wskazania do tego, by udać się do poradni kardiologicznej w Katowicach. Jak się przygotować do spotkania z lekarzem? Czego można się spodziewać?

Poradnia kardiologiczna katowice – po co się tam udajemy?

Zazwyczaj wizytę w poradni kardiologicznej zaleca nam lekarz rodzinny, kiedy dowie się o pewnych objawach mogących wskazywać na nieprawidłową pracę serca. Oczywiście czasem nie warto udawać się do swego lekarza, a od razu odwiedzić kardiologa, ponieważ objawy mogą być na tyle poważne, że nie wolno czekać.

Jeżeli zaniedbamy zdrowie kardiologiczne to nie tylko może się nam znacznie pogorszyć komfort życia, ale także narażamy się na przykład na zawał, który może spotkać nawet stosunkowo młode osoby, które nie badają serca lub żyją w stresie. Zawał zdarza się już w okolicach trzydziestki.

Kardiolog Katowice – o czym pamiętać podczas pierwszej wizyty?

Przede wszystkim warto sobie przed wizytą zapisać wszystkie objawy, ponieważ jeżeli już do niej dojdzie to na skutek zdenerwowania możemy po prostu o pewnych kwestiach nie pamiętać. Lekarz na pewno zapyta od jak dawna źle się czujemy, a potem zleci badania, takie jak ekg w Katowicach i wypisze niezbędne lekarstwa.

Niezwłocznie należy takie badania wykonać, ponieważ w kardiologii dobra diagnoza często może uratować zdrowie, a nawet życie. Nie wolno także zwlekać z kolejną wizytą, jeżeli lekarz nas znów zaprosi do gabinetu.

Ekg Katowice – dlaczego jest tak często zlecane?

Jeżeli już leczymy się kardiologicznie to na każdą wizytę należy brać ze sobą komplet badań, szczególnie jeżeli zmieniamy lekarza. Na pewno będziemy mieć kilka wyników, ponieważ ekg w Katowicach osobom chorującym na serce jest zlecane bardzo często.

Chodzi o to, by lekarz miał porównanie naszego stanu zdrowia. Na każdą wizytę należy także mieć przygotowaną listę leków, które przyjmujemy, nawet tych, które są zapisane od lekarzy innych specjalności. Warto ze sobą zabrać także leki bez recepty, które przyjmujemy, ponieważ mogą one wchodzić w reakcję z medykamentami kardiologicznymi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here