Nadmierne tkanka tłuszczowa to nie tylko nielubiane, odbierające pewność siebie wałeczki na brzuchu, ale przede wszystkim stan negatywnie wpływający na zdrowie. Na szczęście istnieją skuteczne metody na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednym z najlepszych, a jednocześnie przyjemnych są wczasy odchudzające w górach.

Jak nadmiarowe kilogramy wpływają na zdrowie?

Nadwaga i otyłość stają się coraz częściej diagnozowanymi problemami medycznymi. Dotyczą osób w każdym wieku, a sprzyjają im źle zbilansowana dieta, stres i siedzący tryb życia.Nadprogramowe kilogramy odbierają pewność siebie, bo negatywnie wpływają na sylwetkę. Przede wszystkim jednak osoba z nadwagą lub otyłością jest narażona na problemy zdrowotne. Pogarsza się jej samopoczucie, słabnie kondycja, pogarsza się odporność. Z czasem mogą pojawić się problemy ze stawami i kręgosłupem, a także cukrzyca i choroby serca. Otyłość predysponuje także do nowotworów.

Wczasy odchudzające w górach – dlaczego to dobry pomysł?

Jak zrzucić niechciane kilogramy? Przede wszystkim nie gwałtownie. Diety cud są niebezpieczne i skutkują efektem jojo. Chcąc nie tylko schudnąć, ale i zatrzymać zgrabną sylwetkę na dłużej, trzeba na stałe zmienić swoje codzienne nawyki.Pomocne będą wczasy odchudzające w górach. To połączenie wypoczynku i nauką nowego, zdrowszego stylu życia. Spacerując po górskich szlakach, można odpocząć, zredukować napięcie i spalić tkankę tłuszczową. Z kolei pod okiem specjalistów warto nauczyć się zasad dobrego odżywiania.

Czym się kierować przy wyborze wczasów odchudzających w górach?

Oferta wczasów odchudzających w górach czy innych lokalizacjach z roku na rok rośnie. Czym się kierować, przeglądając propozycje organizatorów tego typu turnusów? Po pierwsze, wskazówką będą opinie osób, które brały udział w poprzednich edycjach. Po drugie, ważne jest wykształcenie i doświadczenie specjalistów: dietetyków, trenerów, lekarzy, którzy będą wspierać uczestników w drodze do nowej, zdrowej i szczupłej sylwetki oraz zdrowszego trybu życia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here