Wybór salonów optycznych jest ogromny. Co decyduje o tym, że dany punkt jest szczególnie popularny wśród klientów, a inny nie? Właśnie na to pytanie staramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Interesuje Cię ten temat? Zapraszamy do lektury!

Dobry optyk – po czym go rozpoznać?

Dobry optyk musi mieć wiedzę, doświadczenie, a to wszystko poparte odpowiednim wykształceniem. Niezbędne jest także to, by „miał oko” do okularów. Co to oznacza w praktyce? Widząc klienta, wchodzącego do salonu, prawdziwy profesjonalista potrafi od razu trafnie wybrać co najmniej kilka różnych oprawek, które pasują do takiego człowieka. Dobry optyk zwraca uwagę na szczegóły – na rysy twarzy, rozstawienie oczu, a także kształt, długość i grubość brwi.

Optyk powinien wypytać klienta o dodatkowe kwestie z jego życia. Przykładowo, jeśli pracuje on przy komputerze, to warto mu zaproponować dodatkową ochronę przez takim świateł. Jeśli zaś często podróżuje za kierownicą po zmroku, a reflektory z innych pojazdów oraz te z sygnalizacji świetlnych utrudniają mu jazdę, to rozwiązaniem może się okazać dodatkowa powłoka na szkło.

Na to wszystko nakłada się zwykła, ludzka empatia oraz chęć odpowiedzi na pytania, jakie rodzą się w głowach klientów – szczególnie tych, którzy okulary mają złożyć po raz pierwszy i jest to dla nich duże przeżycie.

Przeczytaj także: https://www.hajpa.pl/dlaczego-warto-regularnie-odwiedzac-salon-optyczny/

Jak rozpoznać profesjonalny salon optyczny?

Profesjonalny salon optyczny oferuje okulary dla dzieci oraz osób dorosłych. Daje różne możliwości jeśli chodzi o rodzaj oprawki oraz montowanego do nich szkła. Do tego dochodzą oczywiście dodatkowe gadżety (typu etui czy szmatka czyszcząca), które także powinny być na miejscu.

Salon optyczny z prawdziwego zdarzenia to również miejsce, w którym klient może zbadać wzrok. Mowa oczywiście o podstawowym badaniu, sprawdzającym wadę obu oczu. To duże ułatwienie – oszczędność czasu oraz pieniędzy. Mimo to należy zaznaczyć, że badanie w salonie optycznym nigdy nie zastąpi badania u okulisty. Dlatego nie należy rezygnować z cyklicznego sprawdzania jakości widzenia w poradni okulistycznej.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami Glasson – oprogramowanie dla optyków i optometrystów

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here