Na pytanie, czy warto znać język angielski, odpowiedź jest jedna – oczywiście, że tak! Znajomość języka angielskiego zwiększa szansę na znalezienie dobrze płatnej pracy, na poszerzenie możliwości samorozwoju oraz usuwa barierę językową podczas podróży!

Język angielski a praca

Obecnie znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym jest obligatoryjną umiejętnością w niemal wszystkich zawodach. Szczególnie zauważalne jest to jednak w międzynarodowych korporacjach, w których pracownicy są ze wszystkich stron świata i wobec tego wszelkie szkolenia, dyskusje oraz negocjacje odbywają się przy pomocy języka angielskiego. Im bardziej zna się dany język obcy, tym istnieje większa szansa na znalezienie dobrze płatnej pracy w niedługim czasie.

Dodatkowo, jeśli nie pracujesz w żadnej zorganizowanej firmie, a jesteś freelancerem, możesz bardziej wypromować swoją markę i usługi wchodząc z nią na anglojęzyczny rynek. Bez wątpienia taki zabieg zwiększy zasięgi, otworzy nowe ścieżki kariery i poszerzy możliwości wypromowania swojego działania.

Samorozwój

Język angielski i jego znajomość może okazać się kluczowa, jeśli stawiasz na samorozwój. Wychodząc poza utarte schematy i szukając szkoleń oraz kursów na anglojęzycznym rynku możesz odkrywać coraz to ciekawsze profile i lekcje, w których bez problemu będziesz mógł wziąć udział dzięki swojemu komunikatywnemu posługiwaniu się językiem angielskim.

Co więcej, uważa się, że podróże kształcą, więc jeśli dotychczas wstrzymywałeś się przed podróżami za granicę w obawie o to, iż nie zostaniesz zrozumiany, szkolenia z języka angielskiego mogą okazać się dla Ciebie bardzo pomocne. Jeśli nauczysz się języka angielskiego na poziomie komunikatywnym, bez problemu zapłacisz za hotel za granicą, zamówisz jedzenie, zwiedzisz muzeum, czy nawet poznasz ciekawych ludzi!

Sztuka

Nie trudno zauważyć, iż sztukę oraz kulturę zdominowały anglojęzyczne produkcje. Większość filmów tworzona jest właśnie w tym języku. I o ile w filmach najczęściej jest możliwość włączenia napisów, tak oglądając sztukę teatralną – już niekoniecznie. Dlatego jeśli fascynuje Cię kultura oraz sztuka, warto zacząć uczyć się języka angielskiego. Dzięki temu zyskasz większą pulę dzieł, którymi bez problemu będziesz mógł się fascynować.

Tak samo malarze, twórcy grafik czy rysunków często prowadzą szkolenia lub omawiają swoje dzieła, aby przybliżyć genezę tworzenia dzieł oraz okoliczności właśnie w języku angielskim. Zatem jeśli fascynują Cię takie aspekty sztuki, to dodatkowy poród, dla którego powinieneś zacząć naukę angielskiego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here