Rolety plisowane – a właściwie Plisy okienne – to niezwykle popularny element wystroju służący do regulowania poziomu naświetlenia. Sprawdź największe zalety rolet plisowanych (plis).

Rolety plisowane dodają pomieszczeniom miękkości i faktury oraz są schludnym i praktycznym rozwiązaniem zapewniającym cień i prywatność. Chociaż mogą nie być pierwszym stylem, o którym myślisz przy wyborze rolet, oto kilka powodów, dla których powinieneś wypróbować je w swoich oknach.

Mogą być rozciągane oddolnie

Wielką zaletą rolet plisowanych jest to, że można je umieścić na górze lub na dole okna. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz wpuścić do pokoju dużo światła, jednocześnie zachowując prywatność. Specjalne systemy podtrzymujące utrzymają plisy na miejscu, zapewniając, że są równomiernie rozmieszczone i nie zwisają. Dzięki temu rozwiązaniu można rozwijać plisy zarówno od góry okna jak i od jego dołu.

Świetnie sprawdzają się w ogrodach zimowych i nadbudowach szklanych

Rolety plisowane są często używane w ogrodach zimowych, ponieważ zapewniają efekt miękkiego zacienienia, filtrując światło słoneczne, dzięki czemu w pomieszczeniu nie staje się zbyt gorąco i nieprzyjemnie. Możesz również poprosić o specjalne wykończenia słoneczne, które blokują szkodliwe promienie UV.

Ponieważ rolety plisowane można montować bezpośrednio na ramie, doskonale nadają się do okien uchylnych i trudno dostępnych świetlików. Wiele z nich można również regulować za pomocą zmotoryzowanych elementów sterujących, dzięki czemu nie będziesz musiał wyciągać drabiny.

Bezpieczne i kompaktowe

Dodatkowym plusem rolet plisowanych jest to, że „harmonijka” jest poza zasięgiem wzroku na górze lub na dole okna, pozostawiając tylko mały stos – idealny, jeśli wolisz minimalistyczny wygląd w ciągu dnia, chcesz cieszyć się widokiem lub nie masz zbyt wiele przestrzeń wokół okna. Wiele systemów rolet plisowanych jest również bezprzewodowych, więc są bezpiecznym wyborem, jeśli masz małe dzieci.

Są ciekawsze niż roleta na wałku

Plisy mogą być bardziej miękką, ciekawszą alternatywą dla rolet czy żaluzji weneckich. I nie zakładaj, że musisz ich używać samodzielnie – jak pokazuje ten pokój, dobrze sprawdzają się również w połączeniu z zasłonami.

Jednak żaluzje plisowane mają charakterystyczny wygląd, więc zastanów się, czy jest to coś, co dopełni Twoje wnętrze i będzie pasować do Twojego osobistego gustu.

Działają dwukolorowo

Wiele żaluzji plisowanych można wykonać na zamówienie w dwóch kontrastujących tonach lub odcieniach, co może nadać im bardziej designerskiego i ciekawego wyglądu.

W tej łazience ciemniejszy kolor na dole zapewnia prywatność, a jaśniejszy odcień na górze przepuszcza więcej światła. Rezultat jest stylowy, ale także praktyczny.

Ogólnie rzecz biorąc, zastanów się, czy chcesz całkowicie zablokować światło, czy też chcesz uzyskać bardziej półprzezroczysty efekt. Rolety plisowane są dostępne w różnych grubościach i nieprzezroczystościach, dzięki czemu mogą być wyposażone w pełną zaciemniającą podszewkę lub delikatnie filtrują światło.

Są dobre, aby utrzymać chłód

Rolety plisowane mogą być dobrym, ekologicznym wyborem. Możesz zdecydować się na warstwę termiczną lub powłokę, aby rolety zapewniały większą izolację i pomagały lepiej regulować temperaturę w pomieszczeniu. Tak zwany „plaster miodu” lub komórkowy, zatrzymuje powietrze w dwóch warstwach, utrzymując ciepło zimą i latem na zewnątrz.

Sprawdź ofertę rolet plisowanych stol-kar pod tym linkiem.

Mogą działać na dowolnym rozmiarze okna

Plisowane rolety mogą wyglądać równie dobrze na dużych oknach, jak i na małych. Oprócz długości żaluzji należy wziąć pod uwagę wielkość plis – mogą się wahać od wąskich do szerokich, te ostatnie często dobrze prezentują się na większych oknach.

Dobrze wyglądają z wzorem

Nie muszą być też gładkie i można je wykonać przy użyciu wybranego wzoru nadruku. Spróbuj połączyć zwykły obszar z wzorzystą sekcją, jeśli nie chcesz, aby Twoje okna wydawały się zbyt zajęte, zwłaszcza w mniejszym pomieszczeniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here