Bielizna dla dzieci to ważny element garderoby. Oferta w zakresie tego rodzaju produktów odzieżowych jest dziś niezwykle duża, jednak poszczególne propozycje różnią się pod wieloma względami. Wybór nie jest wcale tak prosty i oczywisty, jak by się wydawało. Bielizna dla dzieci musi bowiem spełniać pewne wymogi. Kupowanie jakichkolwiek produktów tego typu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Lepiej poświęcić chwilę, ponieważ może mieć to wpływ nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na wygodę i zdrowie pociechy.

Co więc trzeba brać pod uwagę?

Warto zacząć od tego, czym tak naprawdę jest bielizna dla dzieci. Słysząc to określenie, zwykle na myśl przychodzą w pierwszej kolejności majteczki. Każdy maluch, który nie nosi już pieluszek, powinien być wyposażony w taką ich ilość, by każdego dnia mógł założyć czystą, świeżą parę. Majtki, w przeciwieństwie do innych elementów bielizny, noszone są codziennie i nie ma tu znaczenia pora roku ani warunki pogodowe. Z podkoszulków, rajstop czy skarpetek można w ciepłe, upalne dni zrezygnować.

Mimo to, również warto mieć zakupioną odpowiednią ich ilość, by maluch w razie potrzeby miał możliwość założenia każdego dnia czystego zestawu. Nie można zapomnieć również o biustonoszach, które również są bielizną, tyle że przeznaczoną dla starszych dziewczynek. Często potrzebne są już w wieku 10-11 lat – wówczas zwykłe kupuje się wygodne wersje sportowe.

Jaka powinna być dobra bielizna dla dzieci?

dzieci nad wodą

Wybierając taką odzież, trzeba sprawdzić na skład – materiał w tym przypadku odgrywa ogromną rolę. Bielizna przylega bezpośrednio do ciała, dlatego musi być wykonana z tkanin stuprocentowo naturalnych. W przeciwnym razie skóra będzie się nagrzewać, kiepsko oddychać, a w takich warunkach nietrudno o problemy dermatologiczne i namnażanie bakterii. Warto zatem wybierać przede wszystkim bawełniane wersje. Trzeba również skontrolować przed zakupem, czy dany model jest na pewno dobrze wykonany, trwały, a jednocześnie przyjemny w dotyku. Istotny jest też na pewno rozmiar.

Bielizna dla dzieci noszona jest pod wierzchnim odzieniem, stale dotyka skóry, powinna być więc nie za duża, ale też nie za mała. Na pewno nie może powodować krępowania ruchów, wżynania się w ciało, uwierania. Wywoła to nie tylko duży dyskomfort, ale również bolesne otarcia. Z kolei zbyt duży rozmiar takich ubrań powoduje często brak wygody, zsuwanie się z ciała, a przez to sporą irytację.

Trzeba zatem dokładnie sprawdzać na opakowaniu wszystkie informacje odnośnie tej kwestii, ale najlepszą opcją będzie po prostu przymiarka. Jeśli zatem jest taka szansa – lepiej to zrobić jeszcze w sklepie. Można w ten sposób zaoszczędzić czas na późniejsze dokonywanie zwrotów lub wymian.

Gdy wybierana jest bielizna dla dzieci, duże znaczenie ma często również jej wygląd. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy kupowane są np. rajstopki czy skarpetki. Majteczki i podkoszulki zwykle i tak są niewidoczne, jednak i tu wybór jest spory. W sklepach można znaleźć wszystkie możliwe kolory, odcienie, wzory, nadruki. Często bielizna dla dzieci, szczególnie tych najmłodszych, zawiera wizerunek z postacią z bajki.

Maluchy uwielbiają zakładać np. majtki czy skarpetki, na których umieszczony jest ich ulubiony bohater z kreskówki. Możliwości jest ogrom, a producenci odzieży dziecięcej niemal prześcigają się w wymyślaniu kolejnych wzorów. Nie zaszkodzi, jeśli podczas wspólnych zakupów to kilkulatek będzie miał możliwość zdecydowania, który kolor czy nadruk podoba mu się najbardziej. Rodzic powinien jedynie skontrolować jakość wykonania wybranego produktu.

bielizna dla dzieci

Bielizna dla dziewczynek i chłopców może różnić się nie tylko krojem, ale również właśnie wzornictwem. Często dla dziewcząt wybierane są wersje pastelowe, np. w różowych odcieniach. Oczywiście panuje tu pełna dowolność, zależna od potrzeb czy upodobań. Nie ma też kłopotu z nabyciem uniwersalnych, zwykłych ubrań w jednolitym kolorze, np. białym, granatowym czy szarym. Wystarczy wejść do jakiegokolwiek sklepu z takimi artykułami, by przekonać się o tym, jak szeroka gama takich produktów znajduje się na półkach.

Każdy rodzic powinien też pamiętać, że bielizna dal dzieci potrzebna jest często na rozmaite ważniejsze okazje. Mowa tu głównie o podkoszulkach i rajstopkach, które w nieco bardziej odświętnej i eleganckiej wersji zakładane są np. na uroczystości rodzinne (śluby, komunie, chrzciny, urodziny) czy przedstawienia w przedszkolu (jasełka, dzień babci, zakończenie roku). Warto zatem zaopatrzyć się w 1-2 zestawy, które przeznaczone będą właśnie na takie sytuacje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here