Kupując mieszkanie, możemy wybrać dwie opcje jego wykończenia – pod klucz lub samodzielne. Decydując się na tę pierwszą opcję, odbieramy od dewelopera klucze do gotowego już mieszkania. Dzięki temu możemy wprowadzić się praktycznie natychmiast. Wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera to zazwyczaj lokum z położonymi podłogami, białym montażem, pomalowanymi ścianami czy stolarką. Najczęściej kupcy decydują się jednak na samodzielne wykończenie. Dlaczego? Sprawdź, ile kosztuje wykończenie mieszkania oraz jakie są zalety zakupu mieszkania pod klucz?

Koszty wykończenia mieszkania przez dewelopera

Wykończenie mieszkań https://urzadzamypodklucz.pl/wykonczenie-mieszkan/ przez dewelopera to dodatkowe koszty, jakie trzeba ponieść podczas podpisywania umowy. Zazwyczaj jest to ok. 10% wartości nieruchomości. Jednak warto mieć na uwadze, że każdy z deweloperów oferuje nieco inne pakiety wykończenia. Zdarzają się i tacy, którzy mają dla klientów aż kilka propozycji. Od kupca zależy, którą z nich wybierze i czy w ogóle którakolwiek przypadnie mu do gustu.

Wersja podstawowa wykończenia mieszkania to wybór materiałów ze średniej półki. Odbierając klucze, klient może spodziewać się wykończonych ścian we wszystkich pomieszczeniach, instalacji, parapetów, drzwi wewnętrznych oraz białego montażu. Taka opcja to koszt ok. 300-500 zł za jeden metr kwadratowy.

Deweloperzy oferują również podwyższone wersje, w których jeden metr kosztuje ok. 700 zł za metr kwadratowy. W takiej opcji klient ma zagwarantowany montaż szafy wnękowej. Dodatkowo kupiec ma możliwość wyboru kolorów ścian w konkretnych pomieszczeniach. W łazience montuje się sufit podwieszany oraz oprawę świetlną. Podobne działania mają miejsce w kuchni. W tym pomieszczeniu wykonana zostaje dodatkowo zabudowa kuchenna.

Najdroższa opcja to całościowe wyposażenie mieszkania. Mając na uwadze, że deweloper wykorzysta materiały najwyższej klasy, trzeba liczyć się z kosztem ok. 1000 zł za metr kwadratowy. W skład wyposażenia wchodzi również sprzęt AGD.

Zalety zakupu mieszkania pod klucz

Wykończenie mieszkań pod klucz ma swoje zalety. Przede wszystkim klient nie musi przejmować się zakupami materiałów czy ustalaniem terminów z fachowcami. Wystarczy ustalić termin oddania mieszkania z deweloperem, aby przygotować się na przeprowadzkę. Nie ma tutaj nerwów czy stresu, wystarczy spokojnie czekać, aż mieszkanie będzie w pełni gotowe.

Samodzielny remont bardzo popularnym wyborem

Choć mnóstwo osób decyduje się na ten najtańszy pakiet, są i tacy, którzy chcą własnymi siłami wykończyć własne cztery kąty. Jest to związane z pasją, zainteresowaniem bądź współpracą z architektem wnętrz. Nie każdy chce mieszkać w miejscu, które zostało urządzone przez kogoś innego, zwłaszcza jeśli osoba ta nie ma podobnego gustu. Samodzielne wykończenie to gwarancja, że wszystko zrobisz tak, jak Tobie pasuje. Nad wszystkim zapanujesz – od materiałów, jakie wykorzystasz podczas wykańczania podłogi, po kolor ścian, oprawę świetlną, meble po najmniejsze nawet dodatki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here