Coraz więcej osób, które żyją na polskich osiedlach, stawia na osłony na taras. To produkty, które nie tylko wyglądają szalenie elegancko, ale pomagają również zadbać o swoją prywatność. Co zrobić, aby służyły nam jak najdłużej? Czy możemy przedłużyć ich żywotność?

Stawiajmy na jakość

Decydując się na zakup osłony na taras nie wybierajmy tych najtańszych, wykonanych z lichych materiałów. Maskownica wykonana ze słomy będzie pełna uroku, ale niestety – zaledwie przez chwilę. Naturalne produkty tego typu bardzo szybko płowieją i stają się łamliwe. Jeśli postawimy zaś na osłonę wykonaną z tworzywa sztucznego, to wybierzmy tę wysokiej jakości. Niech będzie jednolita lub niech posiada bardzo ciasny i gęsty splot. Powinna być też odporna na działanie promieni UV. Dzięki temu przetrwa nawet najbardziej upalne lato, a do tego nie będzie jej straszna żadna wichura i burza.

Odpowiedni montaż

Osłony na taras wysokiej jakości posiadają specjalne przelotki, które umożliwiają przymocowanie ich do balustrady. Przelotki zabezpieczone są najczęściej metalową obrączką, co zapobiega rozdarciom, a jednocześnie wzmacnia maskownicę. Powinny być gęsto rozmieszczone, dzięki czemu osłona może zostać wręcz idealnie dopasowana do balustrady. Uniemożliwi to odchylanie się materiału.

Maskownicę warto przymocować do balustrady za pomocą trytytek, nie omijając żadnej z przelotek. To zapewni mocny chwyt i wysoką estetykę montażu.

Czystość i higiena

Ze względu na to, że osłony na taras mocowane są do balustrady balkonu, mogą zostać zanieczyszczone. Z pewnością po jakimś czasie zauważymy pył, kurz, brud. Kolor może wydawać się przez to wypłowiały, a padający deszcz tworzyć nieestetyczne zacieki. Na szczęście można sobie szybko poradzić z tą sytuacją. Wystarczy zdjąć taką osłonę i umyć w wannie lub pod prysznicem. Już samo opłukanie wodą sprawi, że maskownica odzyska swoją żywą barwę.

Regularne czyszczenie sprawi również, że osłony na taras będą służyć nam dłużej. Zmniejszy to bowiem ryzyko odbarwienia tworzywa, a zmywając piasek/pył/kurz zyskamy pewność, że nie będą porysowane.

Jeśli zależy nam na osłonach wysokiej jakości, które będą trwałe i dostosowane do naszego balkonu, warto postawić na zakupy u sprawdzonego producenta. Cover-it to firma, która oferuje gotowe osłony na taras o standardowych wymiarach, ale nie tylko. Może również przygotować maskownice na wymiar, które będą dopasowane idealnie do naszej balustrady.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here