Dywanik łazienkowy z pewnością stanowi bardzo miłą ozdobę w absolutnie każdym domu… oczywiście pod warunkiem, że jest dobrze wybrany. W innym wypadku prezentuje się nieciekawie i wręcz psuje wystrój. Jak wyglądają najczęstsze błędy podczas wybierania dywaników łazienkowych?

Błąd numer 1 – niewłaściwie dobrany rozmiar

Przede wszystkim, pojawia się tu kwestia niewłaściwie dobranego rozmiaru dywanika łazienkowego. Częstym błędem jest kupowanie za dużych dywaników do małych łazienek. Wówczas przestrzeń staje się zagracona.

Drugim błędem tego typu jest wybieranie specjalnie dużych dywaników łazienkowych do dużych łazienek. Trzeba pamiętać o tym, że sam fakt, że łazienka jest duża, nie oznacza od razu, że dywan do niej także musi być ogromny.

Błąd numer 2 – niewłaściwie dobrany kształt

Drugim często popełnianym błędem jest niewłaściwie dobrany kształt takiego dywanika łazienkowego. Najczęściej bowiem skupiamy się po prostu na tym, żeby on pasował pod kątem stylu i rozmiaru.

Tymczasem to, czy jest to dywanik okrągły, owalny czy może kwadratowy ma całkiem spore znaczenie. Najbardziej popularne i uniwersalne są chodniczki prostokątne. Okrągłe z kolei znakomicie pasują do większych łazienek, szczególnie tych, które są wykonane na modłę retro czy rustykalną.

Błąd numer 3 – nieodpowiedni materiał

Najczęściej tak się skupiamy na barwie takich chodniczków i ich stylu czy rozmiarze, że zupełnie zapominamy o tym, że muszą one mieć także odpowiedni materiał.

Co istotne, chodzi tu generalnie o dwie sprawy. Dywaniki łazienkowe mają mieć materiał pasujący do łazienki pod kątem stylu i funkcjonalności. Przykładowo nie damy dywanika z grubym włosiem do łazienki, w której cały czas ktoś chlapie wodą i gdzie jest parno i gorąco. Tak samo bambusowy chodnik może nie sprawdzić się w łazience wykonanej na modłę retro, czy w stylu międzywojennej secesji.

Błąd numer 4 – nieodpowiedni styl

Na sam koniec oczywiście zostaje styl dywanika. Jest to zasadniczo najrzadziej popełniany błąd, ponieważ najczęściej łatwo jest nam dobrać styl dywanika i barwę do stylu i barwy łazienki.

Warto jednak zaznaczyć, że dobrze jest, jeśli łazienka ma jakieś wspólne akcenty z resztą mieszkania, czyli jeśli takie dywaniki łazienkowe będą nawiązywały do reszty.

Dywaniki łazienkowe dostępne są w ofercie vegehome.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here