Specjalistyczne karmy dla psów cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród lekarzy weterynarii, jak i wśród właścicieli czworonogów. Dobrym przykładem jest tutaj monobiałkowa karma dla psa, która sprawdzi się w bardzo wielu przypadkach, szczególnie jeśli podejrzewamy alergię pokarmową u naszego pupila. Kiedy warto zakupić karmę monobiałkową dla psów?

Żywienie w alergii i chorobach układu pokarmowego

Monobiałkowa karma dla psa doskonale sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy u naszego pupila została zdiagnozowana alergia pokarmowa. Najczęściej weterynarze zalecają wtedy przeprowadzenie diety eliminacyjnej, a więc opartej wyłącznie na konkretnych składnikach. Monobiałkowa karma dla psa będzie też dobrym wyborem w momencie, gdy podejrzewamy, że nasz pies może mieć alergię, lecz lekarz jest dopiero na etapie przeprowadzania badań diagnostycznych. Wtedy również zalecane jest stosowanie diety eliminacyjnej. Wybór monobiałkowej karmy dla psów dedykowany jest również w przypadku chorób układu pokarmowego bądź innego typu specjalistycznych wymogów żywieniowych. W rzeczywistości mogą one pojawić się w każdym wieku, u psów każdej rasy. Oczywiście, wybór konkretnej karmy monobiałkowej dla psa należy omówić z lekarzem weterynarii, który zajmuje się diagnozowaniem bądź leczeniem naszego pupila. Czasami monobiałkowa karma dla psa sprawdzi się także w przypadku czworonogów, które na ogół niechętnie zaglądają do miski. Zwykle są one bardzo wybredne, zatem akceptują wyłącznie konkretne rodzaje pożywienia. Poszukując dla nich alternatywy, można postawić na monobiałkową karmę dla psów.

Smaczna i zdrowa karma dla psa

Karma monobiałkowa dla psa jest przede wszystkim zdrową alternatywną dla innego rodzaju pożywienia. Nie oznacza to jednak, że nie jest smaczna – czworonogi sięgają po nią równie chętnie, jak i po inne rodzaje karmy. Ponadto, do wyboru mamy karmę zarówno suchą, jak i mokrą, co pozwala urozmaicić codzienną dietę psa. Oczywiście, jeśli nasz pupil cierpi na różnego typu schorzenia, należy stosować się do reguł żywienia opracowanych przez lekarza. Niemniej jednak po monobiałkową karmę dla psa możemy sięgnąć także w przypadku, gdy nasz zwierzak jest całkowicie zdrowy, jednak chcemy nieco urozmaicić jego dietę bądź zachęcić go do jedzenia. Karmę monobiałkową można podawać przez dłuższy okres czasu, choć dobrze jest, w miarę możliwości i zaleceń lekarza, zmieniać jej rodzaje, tak aby nasz pupil nie znudził się swoim pożywieniem i chętnie zaglądał do miski każdego dnia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here