Zniszczenia, szczeliny, czy łączenia nie stanowią problemu, gdy zdecydujemy się na listwy meblowe. To jedno z najlepszych rozwiązań stosowanych we współczesnym świecie.

Czym są listwy meblowe?

Meble zużywają się z upływem czasu. Czasami po kilku latach od zakupu widzimy, jak rozklejają się lub pojawiają się odpryski. Wówczas z pomocą przychodzą nam listwy meblowe. Są to elementy, które zamaskują wszelkie uszkodzenia, nierówności oraz szczeliny. Dzięki temu, że są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, dopasujemy do każdego, nawet najstarszego, zestawu meblowego. Nie brakuje nawet producentów, którzy wykonają na zamówienie poszukiwany przez nas kolor. Najbardziej różnorodne są te wykonane z PCV. Pigmenty wymieszane ze stabilizatorami oraz polichlorkiem winylu dają jednobarwne listwy we wszystkich kolorach. Inny efekt uzyskamy w procesach foliowania, drukowania oraz koestrudowania. Te zabiegi umożliwiają osiągnięcie barwy zbliżonej do okleiny mebla. Dzięki temu powstałe na nich uszkodzenia nie rzucają się od razu w oczy. Profile z PCV są także elastyczne i odporne na działanie wysokich temperatur. Świetnie sprawdzą się więc nawet przy kuchniach gazowych. Bardziej odporne na na uszkodzenia są natomiast listwy aluminiowe. Dobrze znoszą także wysokie temperatury, można je również malować na różne kolory. To, co odróżnia je od tworzyw sztucznych to cena oraz trudności w docinaniu. Dlatego listwy aluminiowe należy kupować na wymiar. Trzecim rozwiązaniem będzie zaś zakup profilu wykonanego z twardego metalu. Odznacza się on największą odpornością na uszkodzenia, a także wysokie temperatury.

Listwy meblowe przyblatowe – rodzaje

Szeroki zakres funkcjonalności części meblowej sprawił, że producenci przygotowali różne jej warianty. Wszystko zależy od tego, gdzie chcemy je zamontować. Możemy wyróżnić co najmniej pięć rodzajów listw. Uszczelniająca wypełnia powierzchnię między ścianą a zlewem. Może więc być stosowana w miejsce silikonu sanitarnego. Listwy meblowe szczelinowe połączą ze sobą dwa blaty. Przyda się także wtedy, gdy ściana ma nierówną powierzchnię. Profil kątowy to doskonały sposób na łączenie blatów ustawionych pod kątem prostym. Bardziej uniwersalnym elementem jest listwa krawędziowa, o którym przeczytasz tu http://www.firmaskowronski.pl/. Łączy ona w sobie cechy profilu szczelinowego oraz kątowego. Listwy meblowe boczne natomiast wykorzystamy na bokach blatu. Każda jego strona posiada dedykowany element. Warto o tym pamiętać, by przypadkiem nie kupić profilu nie do tej strony co trzeba.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here