Piękny domek zawsze kojarzony był z takim, w którym na około rosną śliczne kwiaty. Kto z nas nie marzył kiedyś o wspaniałym ogrodzie, którym można się cieszyć przez cały rok? Okazuje się, że nie trzeba być specjalnym ogrodnikiem, ani posiadać szerokiej wiedzy botanicznej, aby to zrobić. Wystarczy odrobina czasu oraz chęci.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/kwiaty-w-ogrodzie/

Kwiaty do ogrodu – rodzaje kwiatów

Aby stworzyć śliczny ogród, który będzie cieszył nasze oko przez długi czas, warto jest skupić się nad kilkoma aspektami. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, jakie kwiaty powinniśmy do niego wybrać oraz potrafić rozróżnić na jakie kategorie się one dzielą.

  • Kwiaty jednoroczne – są to rośliny, które każdego roku musimy od nowa sadzić lub wysiewać.
  • Kwiaty dwuletnie – wysiewamy je w okolicach maja/czerwca i przesadzamy jesienią w stałe miejsca. Za rok zaczną one w okresie wiosenno-letnim kwitnąć, a następnie umierają.
  • Kwiaty wieloletnie (byliny, cebulowe i bulwiaste) – rośliny te zimują w glebie, nie musimy ich przesadzać i możemy cieszyć się ich pięknym wyglądem przez długie lata.

Jakie kwiaty wybrać?

Kwiaty to nie tylko posadzenie ich i podziwianie. Każda roślina będzie wymagała od nas odpowiedniej pielęgnacji, przycinania, przesadzania itd. Nieważne  czy zdecydujemy się tylko na kwiaty jednoroczne, dwuletnie czy może wieloletnie nasz ogród będzie wyglądał pięknie i zjawiskowo, kiedy odpowiednio o niego zadbamy.

Kwiaty wieloletnie (byliny)

Piwonie – są to naprawdę piękne rośliny. Przede wszystkim lubią one żyzną ziemię oraz miejsca z dużym dostępem promieni słonecznych. Nienawidzą przesadzania, więc musimy określić się stanowczo co do miejsca, w którym chcemy, aby rosły już od samego początku.

Funkie – kwiatami tymi,  możemy cieszyć się przez wiele, wiele lat. Występują w wielu kolorach, poza odcieniem zielonym, znajdziemy również turkusowe, niebieskie, cytrynowe i pasiaste. Poza liśćmi funkie posiadają także kwiaty, występują one w dwóch kolorach– liliowym lub białym.

Kwiaty jednoroczne

Smagliczka nadmorska – rośnie ona od 10 do 30 cm wysokości. Posiada kwiaty białe, różowe, czy też fioletowe. Będzie ona doskonała, jako wypełnienie miejsca pomiędzy innymi kwiatami. Aby prawidłowo funkcjonowała potrzebuje tylko suchego podłoża oraz słonecznego stanowiska.

Aster chiński – osiąga on wysokość od 20 cm do nawet 1 m. Jej kwiaty podobnie jak w przypadku smagliczki nadmorskiej są białe, różowe lub fioletowe.  Aster chiński to świetna dekoracja ogrodu. Plusem jest to, że piękny jest on również  w okresie jesiennym.

Zobacz też: http://jegoego.pl/produkty-do-demakijazu-co-musisz-miec-w-swojej-kosmetyczce/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here