Dywaniki w Twoim samochodzie mogą nie wydawać się takie ważne, ale stanowią zabezpieczenie pojazdu. Chronią podłogę Twojego samochodu przed uszkodzeniem. Może to zwiększyć wartość Twojego samochodu przy odsprzedaży i sprawić, że będzie lepiej wyglądał. Istnieją dwa rodzaje dywaników samochodowych: gumowe lub dywanowe. Pytanie brzmi, który wybrać?

Zalety dywaników welurowych

Dywaniki te świetnie wyglądają i można je łatwo dostosować i stylizować tak, jak chcesz. Nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem zestawu dywaników w takich kolorach, jakich chcesz. Możesz zapłacić, aby je spersonalizować lub znaleźć zestaw z logo ulubionej drużyny sportowej lub marki samochodu. Przystępna cena dywaników welurowych oznacza, że zaoszczędzisz trochę, a jeśli o nie zadbasz, mogą służyć przez długi czas. Mają również tendencję do utrzymywania pięt na miejscu lepiej niż guma, zwłaszcza gdy są mokre.

Wady dywaników welurowych

Dywaniki welurowe z czasem ulegają zużyciu. Możesz podjąć kroki, aby temu zapobiec, ale w pewnym momencie ulegną zużyciu. Trudniej jest je wyczyścić. Brud, kurz i zanieczyszczenia przyklejają się do nich i często wydaje się, że nigdy nie uda ci się ich całkowicie wyczyścić. Wymiana dywaników również może być kosztowna, zwłaszcza przy

zakupie oryginalnych wersji producenta.

Zalety dywaników gumowych

Najlepsze w dywanikach samochodowych gumowych jest to, jak łatwo je czyścić. Nie ma znaczenia, czy rozlejesz poranną kawę, czy wejdziesz do samochodu z błota, sprzątanie jest zwykle tak proste, jak wyjęcie dywanika i spryskanie go wężem ogrodowym. Dywaniki samochodowe gumowe są bardzo trwałe. Dobry zestaw gumowych dywaników z łatwością wytrzyma tak długo, jak pojazd. Chociaż dywanik będzie z czasem ulegać uszkodzeniom, wpływ tych uszkodzeń będzie niewielki. Ponadto, niektóre dywaniki mają głębokie rowki, które zatrzymują błoto pośniegowe, wodę, brud itp.

Wady dywaników gumowych

Dywaniki samochodowe gumowe nie są tak estetyczne, jak ich odpowiedniki z weluru. W większości przypadków nie pasują do wykładziny podłogowej samochodu i sprawiają, że wnętrze samochodu wygląda na tańsze. Dywaniki gumowe również mogą być drogie, zwłaszcza jeśli są przycinane na zamówienie, aby pasowały do Twojego samochodu. Wiele firm z rynku wtórnego sprzedaje wycinane laserowo dywaniki, a te kosztują całkiem sporo. Nie ma zbyt wielu różnych stylów. Jeśli spojrzysz na to, co tam jest, zwykle większość dywaników na rynku wtórnym jest wykonana z teksturowanej czarnej gumy z opcjonalnym szarym lub brązowym odcieniem. Dywaniki gumowe mogą być śliskie, gdy są mokre, więc przyczepność pięty do pedałów może ulec pogorszeniu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Specjal.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here