Dojrzewanie to bardzo trudny okres, w którym wiele rzeczy nas krępuje, niezależnie od płci. Zwłaszcza wszystko to, co dotyczy dojrzewania strefy intymnej, a więc i naszych narządów płciowych. Nie mniej, jednak w tym czasie należy się również zmierzyć z wizytami w gabinetach specjalistów, którzy sprawdzą, czy wszystko prawidłowo się rozwija i czy jesteśmy zdrowi. Jak się przygotować do pierwszej wizyty u ginekologa? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/wizyty-u-ginekologa-jak-sie-przygotowac-jak-wyglada-pierwsza-wizyta/

Krępująca wizyta

Na pewno wizyta u ginekologa jest dla ciebie bardzo stresującą sprawą i obawiasz się jej przebiegu. Każda kobieta przed pierwszym spotkaniem z tym specjalistą odczuwała lęk, jednakże z czasem to się zmienia, gdyż doskonale wiesz, czego się spodziewać.

Jeśli masz pytania, do tego, jak będzie przebiegać taka wizyta, powinnaś zapytać swojej mamy, a jeśli się wstydzisz, to sprawdź co piszemy dalej!

Pierwsza wizyta

Wybierając się do ginekologa po raz pierwszy przygotuj się na to, że lekarz zrobi z tobą wywiad, w którym zada kilka ważnych pytań. W tych pytaniach oczywiście będziesz musiała zawrzeć informację odnośnie swoich miesiączek, ile trwa cykl, czy jest bolesny, etc. Więc przygotuj sobie skrypt, kiedy zakończył się ostatni okres, ile trwa cykl, etc. Dodatkowo lekarz zapyta cię, czy jesteś dziewicą, od tego będzie zależało badanie.

Po przeprowadzeniu ankiety, zostaniesz poproszona na fotel ginekologiczny i w zależności od tego, czy jesteś już po pierwszym stosunku, czy jeszcze nie, lekarz wykona odpowiednie badanie. Z pewnością zostanie pobrany wymaz z szyjki macicy, który ma na celu sprawdzenie czy nie ma żadnych chorób, ani bakterii, a nawet nowotworów. To badanie nie jest bolesne, jedyną nieprzyjemną sprawą jest założenie wziernika, który ułatwia pobranie wymazu.

Jak się przygotować?

Przede wszystkim zastanawiasz się pewnie nad kwestią, czy golić miejsca intymne. Nie jest to konieczne, ale jeśli będziesz się czuła lepiej, to możesz to zrobić. Załóż sobie również dłuższą bluzkę, która zasłoni twoje łono, a ty będziesz się czuła bardziej komfortowo. Pamiętaj, aby przed wizytą umyć strefy intymne, a także najpóźniej w gabinecie oddać mocz.

Przeczytaj też: http://www.psfs.pl/algi-morskie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here