Jako młode mamy często zastanawiamy się, jak uczesać naszą małą księżniczkę. Szczególnie kiedy chodzi o pierwsze urodziny, wesele siostry, kiedy chcemy pokazać, że nasze dziecko jest najpiękniejsze.

Tylko jakie fryzury dziecięce są modne?

Czy naprawdę trzeba z małym dzieckiem iść do fryzjera? Czy wystarczy prosty styl, który podkreśli urok małego osobnika? Ile mam, tyle zdań na ten temat.
Osobiście uważam, że na co dzień wystarczy urocza kitka, lub dwa kucyki. Jednak na większą imprezę pobudzam swoją wyobraźnię, chociaż nie zabieram córki do fryzjera to razem szukamy inspiracji w internecie. Jest mnóstwo fryzur, które są prześliczne, ale i takie, które chociaż są modne nie przypadłyby raczej nikomu do gustu. Nie wyobrażam sobie wpinania miliona wsuwek czy tapirowania włosów mojej dwulatce.

Wiem jednak, że często młode mamy pozostają pod presją otoczenia, próbując zrobić z córki księżniczkę tak naprawdę ją szpecą pozbawiając dziecięcego uroku. W kwestii fryzur dziecięcych zawsze było i będzie mnóstwo opinii, kłótni. Jako mama, uważam, że najważniejsze jest dobro dziecka i to właśnie ono powinno czuć się dobrze we własnej skórze. Przy wyborze fryzury, powinniśmy słuchać czy podoba jej się, czy to jest właśnie to czego chce? Pamiętajmy, że nasze dziecko nie musi być kopią nas i nie koniecznie podoba mu się to samo.
Dlaczego piszę tylko o dziewczynkach? Ponieważ to głównie one, są małymi modelkami, księżniczkami. To one według, niektórych mam mają wyglądać jak lalki barbie. Dlatego najbardziej narażone są na kompleksy, przede wszystkim na brak wiary w siebie i w swoje piękno. Mamy często zapominają o uczuciach córek, próbując pokazać, że to one są najpiękniejsze. Tak na prawdę to coś więcej niż tylko fryzury dziecięce.

Zwykła fryzura może pokazać, czy szanujemy zdanie dziecka, czy pozwalamy mu wybierać samemu a może chcemy kontrolować wszystko i wyrażać tylko swoje zdanie? Oczywiście, malutkie dziecko nie powie co mu się podoba, dlatego to rodzice decydują o podcięciu lub zapuszczeniu włosków. Jednak z wiekiem powinno to się zmienić.
Nie ulegajmy modzie, internetowi czy kolorowym magazynom. Nie pozbawiajmy dzieci niewinności i uroku, robiąc z nich małych modeli lub lalki barbie. Fryzury dziecięce są śliczne, jeśli są dobrane pod dziecko a nie modę. Jeśli słuchamy małych księżniczek, które są piękne bez farbowania, tapirowania włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here